Nie miał wstydu. Nie wiedział, że nagrywa go kamera

73

W Żurominie (woj. mazowieckie) kamera monitoringu nagrała mężczyznę, który ukradł pieniądze z zaparkowanego samochodu. Policja opublikowała wideo, na którym dokładnie widać moment popełnienia przestępstwa.

Nie miał wstydu. Nie wiedział, że nagrywa go kamera
Złodziej został nagrany (Policja)

Do zdarzenia doszło 25 stycznia na jednym z parkingów w Żurominie na Mazowszu. Prowadzący działalność gospodarczą mężczyzna podjechał samochodem dostawczym z towarem pod swój sklep. Po zaparkowaniu auta przedsiębiorca wszedł do budynku. Zapewne nie spodziewał się, że pod jego nieobecność może wydarzyć się coś złego.

Na parkingu doszło do skandalicznych scen. Obok zaparkowanego samochodu pojawił się człowiek, który zainteresował się leżącymi na fotelu pasażera pieniędzmi. Złodziej postanowił zabrać 700 zł i oddalić się z miejsca popełnienia przestępstwa. Właściciel auta szybko zorientował się, że został okradziony. O zajściu została poinformowana policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Wystąpił w programie u Sołowjowa. "Świat szaleństwa"

Mundurowi natychmiast przystąpili do ustalania sprawcy. Zadanie ułatwiło nagranie z monitoringu. Kilka godzin później złodziej został zatrzymany. Udało się odzyskać 600 z 700 złotych, które ukradł. Policjanci zwrócili te pieniądze właścicielowi.

42-letni mieszkaniec Żuromina wpakował się w spore kłopoty. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży, do czego się przyznał. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wideo z Żuromina może być przestrogą dla innych. Kamery monitoringu są zamontowane już niemal na każdym kroku, dlatego przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Przykłady z ostatnich lat pokazały, że to nagrania wideo często okazywały się kluczowym dowodem dla sądu. Przyczyniły się do skazania niejednej osoby, nawet na karę pozbawienia wolności.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić