Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Nie odbiera nieznanych numerów. Szukali go w górach całą noc

3
Podziel się:

Turysta, który wyszedł na szlak rano, do późnego wieczora nie wrócił i nie zameldował się w schronisku. Prowadzono akcję poszukiwawczą, która mogła skończyć się szybciej, gdyby tylko odebrał telefon.

Nie odbiera nieznanych numerów. Szukali go w górach całą noc
Nieufny turysta przysporzył ratownikom problemów (Pixabay)

Mount Elbert jest najwyższym szczytem w Kolorado. To popularne miejsce turystyczne ze stosunkowo łatwą trasą wspinaczkową. Mimo wszystko zdarzają się przypadki, gdy wędrowiec zgubi szlak lub zrobi sobie krzywdę. Wtedy niezbędna jest pomoc.

Jeden z turystów wyszedł na szlak o 9 rano, o 18 wciąż nie zameldował się na miejscu, gdzie się zatrzymał. W końcu nadeszła potrzeba, by zawiadomić pomoc. Ratownicy ruszyli na przeszukanie terenu. Wielokrotnie próbowali zadzwonić na telefon komórkowy turysty, ale nie byli w stanie się z nią skontaktować. Pięciu członków zespołu ratowniczego prowadziło poszukiwania do 3 nad ranem. Próbę znalezienia wędrowca podjęto ponowie o 7 rano.

Około 9:30 akcja dobiegła końca. Ratownicy dowiedzieli się, że poszukiwany mężczyzna wrócił do miejsca, w którym się zatrzymali. Wędrowiec nie miał pojęcia, że ​​ratownicy go szukają. Dlaczego? Bo nie odebrał telefonu. Tłumaczył się, że nie odbiera od nieznanych numerów.

Jeśli spóźnisz się zgodnie z planem podróży i zaczniesz otrzymywać powtarzające się połączenia z nieznanego numeru, odbierz go; może to być zespół ratowniczy, który próbuje potwierdzić, że jesteś bezpieczny! - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez ratowników LCSAR.

Turysta zgubił wieczorem swój szlak. Nieco błądził, jednak w końcu znalazł trasę i swój samochód. Przez ten cały czas nie pomyślał, by skorzystać z telefonu.

Zobacz także: Duchowni działają jak mafia? „To rodzina, która kryje samych siebie”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
IQ235
8 miesięcy temu
Wystarczy SMS gdy nie odbiera . Ale to takie trudne i nielogiczne . Gratuluje profesjonalizmu ratownikom i znajomym którzy zgłosili zaginięcie
EUropejczyk
8 miesięcy temu
A tyle informacji o nieodbieranie informacji, zarażonych programami przechwytującym i, o numerach telefonów nękających z przekierowaniem do odległych krajów. To chyba naturalny odruch, aby bezpiecznie użytkować elektroniczną bankowość. I w tym momencie przekazałem zadanie byłemu v-ceministrowi zdrowia od respiratorów a teraz od cyberprzestępczości: NIE ŚLEDZENIE NAS PEGASUSEM, NIE PIDGLĄDANIE PRZEZ NASZE WEWNĘTRZNE KAMERKI, NIE WYŁAPYWANIE CYFROWO WYRAZÓW UZNANYCH "NA GÓRZE" ZA NIEFAJNE. A ZABRAĆ SIĘ ZA " CYBERBEZPIECZEŃSTWO"W SIECIACH TELEINFORMATYCZNYCH.
Może
8 miesięcy temu
Mogli wysłać sms, chyba, że nie czyta z nieznanych nr
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić