Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Nie puścili jej do szpitala. 14-latka zmarła podczas porodu w kościele

8
Podziel się:

14-letnia dziewczynka z Zimbabwe zmarła podczas porodu w kościele. Sprawa wywołała ogromne oburzenie wśród obrońców praw człowieka. ONZ potępiła praktykę przymusowych małżeństw dzieci w Zimbabwe.

Nie puścili jej do szpitala. 14-latka zmarła podczas porodu w kościele
14-latka zmarła podczas porodu (Getty Images, SOPA Images)

14-letnia Memory Machaya zmarła podczas porodu w regionie Marange na wschodzie Zimbabwe. Dziewczynka nie została zabrana do szpitala i rodziła w świątyni Apostolskiego Kościóła Zimbabwe.

Dziecko urodziło się zdrowe, ale młoda matka nie przeżyła. Lokalne media doniosły, że dramat rozegrał się zeszłym miesiącu, ale sprawa wyszła na jaw dopiero teraz, po tym, jak nagłośnili ją rozgniewani krewni, którym kościół zabronił uczestniczyć w jej pogrzebie. Śledczy badają okoliczności śmierci oraz pochówku dziewczynki.

Sprawa wywołała ogromne oburzenie wśród obrońców praw człowieka. 14-latkę zmuszono bowiem do rzucenia szkoły i wyjścia za mąż za starszego mężczyznę.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała rząd Zimbabwe do uznania małżeństw dzieci za przestępstwo i położenia kresu tej praktyce. Według ONZ jedna na trzy dziewczynki w Zimbabwe mogła wyjść za mąż przed ukończeniem 18. roku życia.

Obecny trend nierozwiązanych przypadków przemocy wobec kobiet i dziewcząt w Zimbabwe, w tym małżeństw nieletnich, nie może być kontynuowany bezkarnie – przekazała ONZ w sobotnim oświadczeniu.

Jak podaje agencja Reutera, kościoły apostolskie odrzucają leczenie szpitalne. Przyciągają miliony wyznawców obietnicami leczenia chorób i wyzwolenia ludzi z ubóstwa.

Zobacz także: Lwica kontra bawół. Nagranie z afrykańskiego safari

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
DynamiteAbort...
rok temu
no i co mnie to obchodzi
Szok
rok temu
świat się teraz zajmuje innym poważnym i najgroźniejszym zagrożeniem, czyli pandemią i jej nakręcaniem przez wymyślanie mutacji i dopasowywaniem objawów tak żeby każdy mógł "zachorować"
memento mori
rok temu
“On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust”. (Ks. Izajasza 53 - 700pne) Istnieją tylko dwie osoby, ktore mogą zapłacić za Twoje winy: Jezus, albo… Ty za nie zapłacisz…
jajco
rok temu
Kaplan katolicki pewnie z Polski
Niestety
rok temu
Jak to się wydarzyło w kościele, to nic im nie zrobią, a jeszcze przeproszą za obrażanie uczuć religijnych.
.....
rok temu
Jakim czowiekiem trzeba.byc by dzieci zmuszac do malzenstw zwlaszcza ze starymi dziadamii wspolzyc zdzieckiem to morderstwo to powinno byc karalne
Do Ciebie
rok temu
SAMCE.!!!!
Berg
rok temu
W Rodezji takie zdarzenia nie miały miejsca.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić