Nie żyją dwie małe dziewczynki. 21-letni Szczepan W. wciąż nie poniósł kary

28

To sytuacja bez precedensu. 21-letni Szczepan W. z Jawora spowodował śmierć dwóch małych dziewczynek i wciąż jest na wolności. Jak to możliwe?

Nie żyją dwie małe dziewczynki. 21-letni Szczepan W. wciąż nie poniósł kary
Ogromna tragedia na Dolnym Śląsku. Zabił dziewczynki, jest na wolności (foto: Youtube)

Szczepan W. był oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie dziewczynki: 10- i 11-letnia. Mężczyzna odwoził je do domu po przyjęciu zorganizowanym przez jego młodszą siostrę.

Z powodu nadmiernej prędkości mężczyzna wpadł na mokrej jezdni w poślizg, przeleciał na przeciwny pas drogi i zderzył się z dostawczym busem. Sąd nie miał wątpliwości, że ponosi winę za tragedię.

Szczepan W. wciąż na wolności. Jak do tego doszło?

Sęk w tym, że Szczepan W. wciąż pozostaje na wolności - informuje "Fakt". 21-latek został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia, jednak jego obrońca złożył wniosek o warunkowe zawieszenie kary na rok. Powodem miała być depresja, jednak w chorobę psychiczną nie uwierzyli biegli.

Sąd Rejonowy nie zgodził się na tymczasowe zawieszenie wykonania kary - mówi "Faktowi" Jarosław Halikowski, rzecznik sądu w Legnicy.

W październiku przypadnie druga rocznica tego makabrycznego wypadku. Ola zginęła na miejscu, a Wiktoria po kilku dniach walki o życie zmarła w szpitalu.

Po wiadomości, że on chce zawieszenia kary, dostałam stresu pourazowego i jestem na L4 - powiedziała "Faktowi" Agnieszka Szafrańska, mama Oli.
Zobacz także: „Wspólny mianownik” zgonów po policyjnej interwencji? Rzecznik policji wskazuje
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić