aktualizacja 

Nie żyje były senator. Był właścicielem płockiego hotelu

86

Czesław Krakowski, senator III kadencji i płocki przedsiębiorca zmarł w wieku 72 lat. Był politykiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Samoobrony. W Płocku Krakowski był właścicielem wielu obiektów, w tym Hotelu Płock oraz browaru restauracyjnego Browar.

Nie żyje były senator. Był właścicielem płockiego hotelu
Nie żyje Czesław Krakowski. Był właścicielem hotelu w Płocku (Senat, Google Maps)

O śmierci płockiego przedsiębiorcę poinformował były prezydent Płocka, Wojciech Hetkowski. Jak wspomina, Czesław Krakowski był człowiekiem "nietuzinkowym", "pełnym pasji". - Był przywiązany do pięknych starych tradycji, gdzie koń, bryczka, posiadłość, polskość, szlacheckie ziemiańskie zasady wyznaczały pozytywny sens życia — cytuje byłego prezydenta portal Petronews.pl.

Był senatorem PSL

Krakowski urodził się w 1950 r. w Imielnicy pod Płockiem. Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie. Po studiach wrócił na wieś, przejmując od rodziców gospodarstwo rolne. Przez wiele lat działał w Długoletni ZSL.

W latach 1989-1992 był prezesem zarządu wojewódzkiego oraz członkiem Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 1993 do 1997 reprezentował województwo płockie w Senacie III kadencji. Zasiadał w Komisji Gospodarki Narodowej i Komisji Spraw Emigracji i Polaków za Granicą.

Był właścicielem Hotelu Płock

W 2001 wstąpił do Samoobrony RP, z której ramienia kandydował w wyborach samorządowych w 2002 i wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004. W 2005 opuścił to ugrupowanie.

W Płocku był też wieloletnim przedsiębiorcą. Był przewodniczącym rady nadzorczej Banku Spółdzielczego Mazowsze i prezesem Mazowieckiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych. Płocczanie znają go jako właściciela Hotelu Płock, a od 2006 także browaru restauracyjnego Browar w Hotelu Płock.

Zobacz także: Duda pomaga Ukrainie? Senator KO chwali prezydenta: "Nie mam wielkich zastrzeżeń"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić