Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|
aktualizacja

Nie żyje były senator. Był właścicielem płockiego hotelu

60
Podziel się:

Czesław Krakowski, senator III kadencji i płocki przedsiębiorca zmarł w wieku 72 lat. Był politykiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Samoobrony. W Płocku Krakowski był właścicielem wielu obiektów, w tym Hotelu Płock oraz browaru restauracyjnego Browar.

Nie żyje były senator. Był właścicielem płockiego hotelu
Nie żyje Czesław Krakowski. Był właścicielem hotelu w Płocku (Senat, Google Maps)

O śmierci płockiego przedsiębiorcę poinformował były prezydent Płocka, Wojciech Hetkowski. Jak wspomina, Czesław Krakowski był człowiekiem "nietuzinkowym", "pełnym pasji". - Był przywiązany do pięknych starych tradycji, gdzie koń, bryczka, posiadłość, polskość, szlacheckie ziemiańskie zasady wyznaczały pozytywny sens życia — cytuje byłego prezydenta portal Petronews.pl.

Był senatorem PSL

Krakowski urodził się w 1950 r. w Imielnicy pod Płockiem. Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie. Po studiach wrócił na wieś, przejmując od rodziców gospodarstwo rolne. Przez wiele lat działał w Długoletni ZSL.

W latach 1989-1992 był prezesem zarządu wojewódzkiego oraz członkiem Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 1993 do 1997 reprezentował województwo płockie w Senacie III kadencji. Zasiadał w Komisji Gospodarki Narodowej i Komisji Spraw Emigracji i Polaków za Granicą.

Był właścicielem Hotelu Płock

W 2001 wstąpił do Samoobrony RP, z której ramienia kandydował w wyborach samorządowych w 2002 i wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004. W 2005 opuścił to ugrupowanie.

W Płocku był też wieloletnim przedsiębiorcą. Był przewodniczącym rady nadzorczej Banku Spółdzielczego Mazowsze i prezesem Mazowieckiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych. Płocczanie znają go jako właściciela Hotelu Płock, a od 2006 także browaru restauracyjnego Browar w Hotelu Płock.

Zobacz także: Duda pomaga Ukrainie? Senator KO chwali prezydenta: "Nie mam wielkich zastrzeżeń"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Mysliwy
4 miesiące temu
On zmarl w latach 80tych? Zdjecie istnie z PRL!!!!
dziadek
4 miesiące temu
Jakieś znaczące ślady swojej działalności dla zwykłych obywateli dokonał?
Polski Wał
4 miesiące temu
Uwielbiał też ciemne pieczywo, jesienne spacery po parku, zapach bzu o poranku i klucze lecących gęsi po pogodnym niebie.
wojciech
4 miesiące temu
A w naszym Polskim Ładzie przecież wszyscy są szczęśliwi i zamożni, szczególnie emeryci, a jak mają jakieś sprawy do załatwienia to są nasi przedstawiciele niestrudzeni: Zbigniew zadzwoni w twoim imieniu do sądu lub/i do prokuratury, Mateusz dorzuci swoje dobre słowo o właśnie pojawiającym się dobrobycie, którego nawet inflacja 10% nie jest w stanie przerwać, Andrzej podpisze, Mejza uleczy śmiertelnie chorych, a Obajtek pomoże nam pozyskać środki na zakup nieruchomości i kupi nam gazety. Wojciech Kornowski szef partii Akcja Zjednoczonych Emerytów i Rolników (AZER)
Koledzy ze st...
4 miesiące temu
Jest nam przykro,że tylu nienawistnych ludzi uaktywniło się. Czesław był świetnym studentem,wrócił na ojcowiznę,a miał propozycję zostania na stałe na uczelni ( ART Olsztyn).kochał konie,miał wspaniałą hodowlę „Ślązaków”,pracował przy nich mimo swych 72 lat.Jeden z koni zranił Go….Byliśmy u niego w zeszłym roku.Cudowne klimatyczne gospodarstwo.Wspaniały mądry pracowity człowiek.Odpoczywaj w spokoju,a jad wylewany na WP nie parzy już Ciebie
karzełek
4 miesiące temu
pomogli jak Lepperowi...
Przepraszam. ...
4 miesiące temu
"Przez wiele lat działał w Długoletni ZSL."
hmmm
4 miesiące temu
a taki piękny był amerykancki...
zdumiony
4 miesiące temu
Ale szlachcicem nie był, czym się tak bardzo zachwycał, skoro wrócił na gospodarstwo rolne rodziców.
Knur
4 miesiące temu
Biedny małorolny rolnik tak się dorobił że kupił hotel, browar i jeszcze kilka innych nieruchomości. Jakich to my mamy zdolnych przedsiębiorców i biznesmenów (Morawiecki, Obajtek, Kaczyński itp.).
Bolek
4 miesiące temu
Wrucil na wies i na roli zarobil tyle ze kupil hotel , browar i inne nieruchomości czy jako wiejski dzialacz postkomuszej parti mial dojścia do przekrętów
Gość
4 miesiące temu
Każdy musi kiedyś umrzeć,wiek ładny,nie każdy z nas dożyje tylu lat
Gdyby sie
4 miesiące temu
nie szczepił to by jeszcze troche pożył
Liga
4 miesiące temu
Współczuję rodzinie ale to nie jest wiadomość do internetu pierwszy i pewnie ostatni raz o nim słyszę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić