Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KDH
|
aktualizacja

Barbara Krafftówna nie żyje. Jak wyglądały jej ostatnie chwile?

62
Podziel się:

Barbara Krafftówna zmarła 23 stycznia w wieku 93 lat. Pojawiły się nowe szczegóły ws. jej śmierci. Jeden z tabloidów dotarł do jej znajomych, którzy zdradzili, jak wyglądały jej ostatnie chwile.

Barbara Krafftówna nie żyje. Jak wyglądały jej ostatnie chwile?
Barbara Krafftówna zmarła w wieku 93 lat (fot. AKPA)

Barbara Krafftówna była jedną z największych polskich gwiazd teatru i kina. Słynna Honoratka z "Czterech pancernych i psa" zapewniała, że zamierza żyć ponad 100 lat.

Niestety jesienią ub.r. pojawiły się komplikacje zdrowotne - zachorowała na koronawirusa i musiała zamieszkać w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Dzięki odpowiedniej opiece wyzdrowiała. Wierzyła, że wróci jeszcze do swojego mieszkania w centrum Warszawy, ale zmarła po ataku poważnej choroby.

O śmierci 93-latki poinformował 23 stycznia Związek Artystów Scen Polskich. "Super Express" dotarł do znajomych aktorki, którzy zdradzili, jak wyglądały jej ostatnie chwile. – Odeszła w pełni świadoma. Do końca była przytomna – powiedzieli.

Przypomnijmy, że życie Krafftówny nie było łatwe. Straciła dwóch mężów i syna. Pierwszy, Michał Gazda, zginął w wypadu samochodowym w 1969 r. - 13 lat po tym, jak się pobrali. Ich jedyny syn, Piotr, zmarł w 2009 r.

Drugie małżeństwo aktorki z Arnoldem Seidnerem, dyrektorem instytutu do spraw emigrantów w San Francisco, trwało zaledwie pół roku. Mężczyzna zmarł w wyniku zawału serca.

Bardzo pomagają pigułki. Najpierw przychodzi otępienie, a potem trzeba spróbować jakoś z niego wyjść. W końcu pozostaje blizna, dotkliwa, wyraźna, własna - powiedziała Krafftówna w książce Remigiusza Grzeli "Krafftówna. W krainie czarów", gdy zapytano ją o to, jak sobie z tym wszystkim radzi. Mimo wszystko zachowała optymizm do końca życia.
Zobacz także: Trudno się z tym pogodzić. Odeszli w 2021 roku
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
gość
4 miesiące temu
dokładnie odchodzą prawdziwi artyści zostają celebryci znani z tego, że są znani,,,hahaha , przez łzy...
gość
4 miesiące temu
Teraz żadna telewizja nie dorównuje TVP ,ale to wina współczesnych artystów.. tych celebrytów ,którzy aktorami są może w ułamku,.,,,,,,
gość
4 miesiące temu
Teraz żadna telewizja nie dorównuje TVP ,ale to wina współczesnych artystów.. tych celebrytów ,którzy aktorami są może w ułamku,.,,,,,,
gość
4 miesiące temu
Ja składam uszanowanie rodzinie pani Barbary i pani Janiny Traczykówny. Obie wspaniałe aktorki.
Cześć pamięci
4 miesiące temu
Bardzo mi przykro z powodu odejścia pani Barbary , ale dlaczego pominięto śmierć pani Janiny Traczykówny?! Świetnej aktorki ? Pamiętamy Jana i Barbarę, Brunet wieczorową porą, Noce i dnie czy Dzień świra.
Cześć pamięci
4 miesiące temu
Bardzo mi przykro z powodu odejścia pani Barbary , ale dlaczego pominięto śmierć pani Janiny Traczykówny?! Świetnej aktorki ?, pamiętamy Jana i Barbarę, Brunet wieczorową porą,Noce i dnie czy Dzień świra.!
Żegnaj Basiu
4 miesiące temu
Wczoraj zmarła wybitna aktorka Barbara Kraftówna. Była z pokolenia, w którym aktorzy swoje sprawy prywatne, nawet dramaty osobiste trzymali dla siebie. Scena była ich pasją ,powołaniem ale życie osobiste,zostawiali dla siebie, nie było na sprzedaż!!!!
Cześć jej pam...
4 miesiące temu
Pani Barbara Kraftówna wspaniała polska aktorka. Była aktorką z pokolenia, w którym aktorstwo było powołaniem, pasją , misją. Ale umiano oddzielić tę pasję od życia prywatnego.Nawet największe tragedie i dramaty osobiste zachowywano dla siebie.Nie były na sprzedaż ,jak teraz...
gość
4 miesiące temu
Odeszła wybitna aktorka cześć jej pamięci i pokój jej duszy.Z pokolenia największych brylantów scen polskich.
Kika
4 miesiące temu
Uwielbiana a najbardziej do dzisiaj pamiętam jej tekst - "Ja,panie Gustlik to mam taki gorąc w sobie "❤️ Coraz więcej odchodzi wspaniałych aktorów 😔 ale pozostaną w naszej pamięci w wielu niezapomnianych rolach ❤️
1234
4 miesiące temu
Świetna aktorka starej generacji. Charakterystyczny głosik. Ujmujący humor. Kabaret Starszych Panów, role teatralne. Szkoda że wspaniali aktorzy odchodzą a zostają niemalże sami serialowi. No ale człowiek wiecznie nie żyje.
Danuta
4 miesiące temu
Wieczny odpoczynek racz dać Barbarze, Panie. I niech odpoczywa w spokoju. Amen Pamiętajmy o niej, w naszych modlitwach. Dała nam trochę radości swoimi rolami.
Realista
4 miesiące temu
O2 kocham was,gdyby nie wy nie wiedziałbym że ta pani to śpiewaczka operowa....Łajdaki trochę szacunku dla zmarłej.Jak już musicie błyszczeć na trumnach to chociaż przygotujcie się pozadnie.
czesc jej pam...
4 miesiące temu
Juz jest ze swoim synem i ze swoimi mezami ! Mam nadzieje szczesliwa i mloda fruwajaca w obloczkach; W jej wieku nie chce sie juz zyc i marzy sie o smierci wiec ta smierc jest dobrem, a mile wspomnienia, ktore zostawia sie po sobie nagroda za cale zycie;
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić