Robert Czykiel| 

Nie żyje Gienek Loska. Fani pogrążeni w żałobie

49

W wieku 45 lat zmarł Gienek Loska, który od dłuższego czasu był pod opieką matki. Słynny muzyk dwa lata temu miał rozległy wylew krwi do mózgu.

Nie żyje Gienek Loska. Fani pogrążeni w żałobie
W wieku 45 lat zmarł Gienek Loska (ONS)

W czwartek Polskę obiegła tragiczna informacja. 9 września zmarł Gienek Loska, który w całym kraju miał wielu fanów. Wstrząsającą informację potwierdziła Polska Fundacja Muzyczna.

Nie żyje Gienek Loska

Popularny muzyk zmarł w wieku 45 lat. Od dwóch lat przebywał na Białorusi. Tam w 2018 roku podczas wizyty u matki doznał rozległego wylewu krwi do mózgu.

Jego stan cały czas był bardzo ciężki. Loska wymagał całodobowej opieki. Polska Fundacja Muzyczna co kilka miesięcy apelowała do fanów o przekazywanie wsparcia finansowego na leczenie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Loska urodził się na Białorusi. Karierę muzyczną zaczął w 1990 roku w zespole Seven B, który tworzył z Andrejem Makarewiczem. Na stałe do naszego kraju przyjechał kilka lat później.

Popularność zdobył w 2010 roku, gdy przyszedł na przesłuchania do trzeciej edycji "Mam talent". Sukces przyszedł rok później, gdy wygrał finał pierwszej edycji programu "X Factor".

Gienek Loska wydał trzy albumy. Najlepiej sprzedał się "Hazardzista", który dorobił się statusu złotej płyty. Kariera muzyczna została przerwana po wspomnianym wylewie, do którego doszło 5 maja 2018 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić