Nie żyje Jacek Skinderowicz. Był cenionym lekarzem

21

W wieku 74 lat zmarł wieloletni lekarz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Jacek Skinderowicz. Ten chirurg cieszył się sympatią, ale i szacunkiem wielu pacjentów. Smutną informację o śmierci medyka podał portal przelom.pl.

Nie żyje Jacek Skinderowicz. Był cenionym lekarzem
Jacek Skinderowicz nie żyje (Pixabay, przelom.pl)

Jacek Skinderowicz urodził się w 1948 roku w Jaworznie. W 1974 roku ukończył natomiast Śląską Akademię Medyczną w Katowicach na wydziale lekarskim.

W listopadzie 1974 roku rozpoczął pracę w chrzanowskim szpitalu. Początkowo był lekarzem stażystą. Następnie działał jako młodszy asystent, asystent oraz starszy asystent.

W 1978 r. uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej, a w 1984 r. tytuł specjalisty. Przez dłuższy czas pracował na stanowisku ordynatora na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. W późniejszych latach natomiast jako kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a następnie jako lekarz starszy asystent w tym oddziale - wspomina przelom.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Z Konfederacji do Trzeciej Drogi. Dziambor się tłumaczy

Jacek Skinderowicz nie żyje

Skinderowicz zmarł w wieku 74 lat. W chrzanowskim szpitalu z pełnym zaangażowaniem pracował przez blisko 50 lat.

Był człowiekiem konkretnym, nie owijał w bawełnę. Często się uśmiechał. Dał się poznać jako dobry lekarz i człowiek. Zmarł 3 września 2023 r - podaje przelom.pl.

Internauci są poruszeni informacją o śmierci Skinderowicza. Podkreślają, że chirurg był bardzo pomocny, ale i życzliwy. "Nie ma takiej osoby, która by nie znała tego nazwiska", "Wielka strata", "Spoko lekarz, jakich mało" - czytamy w komentarzach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić