Niebieskie psy w Rosji. Makabryczna przyczyna

427

Stado psów o sierści w niebieskim kolorze zostało zaobserwowane w regionie Niżny Nowogród nad Wołgą. Kiedy zdjęcia zwierząt obiegły internet, wiele osób kwestionowało ich autentyczność. Udało się ustalić najbardziej prawdopodobne źródło nietypowego zjawiska.

Niebieskie psy w Rosji. Makabryczna przyczyna
Sierść bezpańskich psów zmieniła kolor na niebieski (Twitter.com)

Jak podaje Daily Mail, miejsce, w którym zaobserwowano psy, sąsiaduje z nieczynną już radziecką fabryką w Dzierżyńsku. Nie jest to niczym nietypowym w tym regionie Rosji –Niżny Nowogród stanowi ważny ośrodek przemysłowy kraju.

Psy – sierść rosyjskich czworonogów zmieniła kolor na niebieski. Przyczyna

Według ustaleń ekspertów to właśnie odpady z nieczynnej fabryki chemicznej spowodowały, że psia sierść zmieniła kolor na niebieski. Prawdopodobnie zwierzęta miały z nimi kontakt, kiedy weszły na teren nieczynnych już budynków. Do takiej wersji zdarzeń przychyla się m.in. lokalny komisarz.

Prawdopodobnie (psy – przyp. red.) trafiły na stare odpady chemiczne, na przykład siarczan miedzi. Kilka lat temu miała miejsce podobna sytuacja – potwierdził komisarz (Daily Mail).

Nie tylko internauci poddają autentyczność zdjęć psów w wątpliwość. W historię o niebieskiej sierści nie wierzy m.in. Andriej Mysliwiec, który jest odpowiedzialny za zarządzanie terenem dawnej fabryki. Przedstawiciele lokalnych władz zapowiedzieli, że dołożą wszelkich starań, aby wyłapać psy i zbadać, z czego wynika zmiana ich wyglądu.

Zobacz także: Zobacz też: Zanieczyszczenie mórz i oceanów przyczyną śmierci delfinów i wielorybów
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić