Niecodzienne spotkanie w sądeckich lasach. Turyści napotkali niedźwiedzia brunatnego

7

Taki widok należy do rzadkości. Na szczęście turyści zdołali nagrać niecodzienne spotkanie, do którego doszło w okolicach Szczawnika w gminie Muszyna. W lesie pojawił się niezwykły gość — niedźwiedź brunatny, który najprawdopodobniej przywędrował z terenu Słowacji.

Niecodzienne spotkanie w sądeckich lasach. Turyści napotkali niedźwiedzia brunatnego
Rowerzyści spotkali niedźwiedzia (Pixabay, ambquinn)

Spotkanie oko w oko z niedźwiedziem może się nam przytrafić w najmniej spodziewanym momencie, o czym przekonali się rowerzyści, którzy jechali po terenie Leśnictwa Szczawnik. W pewnym momencie dostrzegli, że mają niezwykłego towarzysza... W lesie pojawił się niedźwiedź brunatny.

Nadleśnictwo Piwniczna podzieliło się na swoim fanpejdżu na Facebooku krótkim nagraniem, na którym widać wędrującego drapieżnika. Zwierzę wyłoniło się zza drzew, spojrzało na turystów, a potem oddaliło się w przeciwnym kierunku.

Według Radia Kraków, niedźwiedź najprawdopodobniej przywędrował z terenu Słowacji, a w sądeckich lasach był tylko gościem. Zwierzę wędrowało samotnie. Zdaniem leśników, turyści spotkali młodego, około trzy, czteroletniego osobnika, który nie wymagał już opieki mamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kupili prawie stuletni dom, urządzają go po kawałku. "Decyzję podjęliśmy w pięć minut"

Z komentarza zamieszczonego przez leśników pod postem wynika, że niedźwiedź pojawił się przy głównej drodze dolinowej ze Szczawnika do schroniska. Jedna z internautek zauważyła, że jest to miejsce, w które często chodzi na spacery.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak zachować się podczas spotkania z niedźwiedziem?

Choć tak nietypowe spotkanie może sprowokować nas do tego, by sięgnąć po telefon i nagrać, choć krótki film lub wykonać zdjęcie, pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, by nie było to ostatnie zdjęcie, jakie będziemy mieli okazję wykonać...

Powszechnie znany "miś" to największy polski drapieżnik. Samiec może ważyć nawet 400 kg i osiągać nawet 2,8 m długości (samice przeważnie są o połowę lżejsze).

Jeśli spotkasz niedźwiedzia zachowaj spokój i oddal się spokojnie w przeciwnym kierunku — przypominają leśnicy.
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić