Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Niedzielski ostro o kurator oświaty. "Potępiam oznaki braku rozumu"

66
Podziel się:

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej potępił postawę małopolskiej kurator oświaty, która sprzeciwia się obowiązkowi szczepień wśród nauczycieli. Minister zdrowia stwierdził, że takie osoby powinny ponosić konsekwencje. "Potępiam oznaki braku rozumu" - powiedział.

Niedzielski ostro o kurator oświaty. "Potępiam oznaki braku rozumu"
Adam Niedzielski (PAP, Albert Zawada)

W rozmowie z Radiem Zet małopolska kurator oświaty stwierdziła, że szczepienia nie powinny być obowiązkowe. Dodała, że nie można zmuszać dorosłych ludzi do szczepionek, szczególnie że te nadal są "eksperymentem".

Nie wyobrażam sobie, że można kogokolwiek w tym momencie zmuszać. To jest decyzja wolna każdego wolnego człowieka. Tak powinno być - powiedziała.

Minister zdrowia potępia kurator oświaty

Do słów Barbary Nowak odniósł się Adam Niedzielski. Podczas piątkowej konferencji otwarcie potępił ją za sprzeciwianie się szczepionkom i nazywanie ich eksperymentem.

Słyszymy od czasu do czasu, że znajduje się osoba, jeśli mogę tak powiedzieć, oświecona, która uważa, że swoim nikłym autorytetem może się przeciwstawić całemu światu nauki. Niestety to są oczywiście kolejne wpadki - powiedział.

Pytany o to, czy Nowak powinna ponieść konsekwencje swoich słów, powiedział od razu, że tak. "Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację" - stwierdził.

Na słowa kurator zareagował także Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

- Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień - napisał na Twitterze.

- Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego - stwierdziła zaś po wybuchu zamieszania sama Nowak.

Zobacz także: Ziobro o Tusku. Zdecydowana reakcja z PO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
stan
4 miesiące temu
Za to księgowy niedziela autorytet zresztą całe te min. to dno
Dredd
4 miesiące temu
Ta homofobka już dawno powinna kserować dokumenty w szkolnym sekretariacie.
Hihi
4 miesiące temu
Z której jaskini tą panią wyciągnęli?
Zniesmaczony
4 miesiące temu
O studiowaniu teatrologii, pani kurator też bardzo taktownie milczy...
wertu
4 miesiące temu
TO WY ZROZUMCIE CO 6 MIESIECY BEDZIECIE SZCZEPIC CALA POPULACJE SWIATA ,CZWARTA DAWKE PODAJE IZRAEL NADAL LUDZIE CHORUJA ,I BEDA DALEJ CHOROWAC JAK DLUGO JESZCZE 5,6,7,8 ITD.DAWKA SZCZEPIONKI AZ WIEKSZOSC UMZE WTEDY STOP .W INNYCH KRAJACH PODOBNIE DUZA LICZBA PROCETOWO WYSZCZEPIEN I DALEJ LUDZIE CHORUJA I UMIERAJA ,WIRUSY BYLY ZAWSZE I BEDA TYLKO TERAZ ZA COVIDA PLYNIE OGROMNA RZEKA PIENIEDZY I NIKT TAK SZYBKO NIE ODPUSCI.
franek
4 miesiące temu
Niedzielski, dla mnie to TY jesteś nie tylko z wątpliwym autorytetem, ale wogóle BEZ AUTORYTETU !!! Pani kurator żyje w wolnym kraju i MA PRAWO DO WOLNYCH WYPOWIEDZI !!! Rozumiesz??? Nie ma obowiązku tłumaczenia się komukolwiek ze swojego zdania i wogóle MA PRAWO SWOJE ZDANIE MIEĆ !!! Rozumiesz???
Popisal sie
4 miesiące temu
Pan Niedziela niech poslucha i poczyta co o tym preparacie jak go sam nazywa, mówią swiatowej slawy nie skalani korupstwem Naukowcy....? Bo wiedze czerpie tylko stamtąd gdzie rządzi pieniądz. Niepodważalnym faktem jest i to sam producent o tym mówi że to produkt dopuszczony warunkowo i nikt nie ponosi odpowiedzialnosci. Poprostu to produkt eksperymentany i to niepodważalny fak. A kto zmusza lub namawia kogos do eksperymentu podlega karze pozbawienia wolnosci..... I to nastepny fak..... I niech dzbany niektóre nie wmawiają ludziom że tak nie jest.....
CNNNC
4 miesiące temu
Jest wolny wybor , a Niedzielski i jego pieski swoje . Nie ma przymusu szczepien
pico
4 miesiące temu
No cóż statystycznie chcę przypomnieć że w lipcu 2022 POOOODWYŻKII W OCHRONIE ZDROWIAAAAA!!!
Podkarpaacki
4 miesiące temu
Następna co nie odróżnia zmuszania od obowiązku.Co do rozumu tej Pani to Niedzielski ma całkowitą rację.Ale niestety rządzą nami historycy poczynając od preemiera.
gala
4 miesiące temu
Zgadzama się z opinią P. Ministra Niedzielskiego pomimo odpowiedzi na komentarz Faktów
gala
4 miesiące temu
Małe sprostowanie. Pan Minister nie ma wykształcenia stricte medycznego- nie jest lekarzem, lekarzem stomatologiem, farmaceutą, rehabilitantem, pielęgniarzem, laborantem, technikiem radiologicznym, fizykoterapeutą etc. Z informacji dostępnych reprezentuję ekonomię, jest ekonomistą, menadżerem etc.
Fakty
4 miesiące temu
Historycy są bardziej logiczni niż medycy
wężownik
4 miesiące temu
przepraszać za prawdę ,stwierdziła fakt
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić