Dagmara Smykla| 

Niemcy dawno nie wiedzieli takiej ilości kokainy. Miała trafić do Polski

38

Niemieckie służby pochwaliły się przejęciem ogromnego ładunku kokainy. Narkotyk miał trafić do Polski i z naszego kraju być rozprowadzany po całej Europie. Szacowana wartość przemyconego towaru wynosi 300 mln euro.

Niemcy dawno nie wiedzieli takiej ilości kokainy. Miała trafić do Polski
Przejęli 1,5 tony kokainy. Miała trafić do Polski (PAP, Axel Heimken)

Niemieckie służby dawno nie widziały takiej ilości kokainy. W porcie w Hamburgu policja przejęła 1,5 tony narkotyku ukrytego w kontenerze z workami ryżu z Gujany.

Kokaina czekała w Hamburgu już od czerwca. Dostarczył ją kontenerowiec "CMA CGM Jean Gabriel". Kontener miał zostać załadowany na mniejszy frachtowiec i popłynąć z innymi towarami do Polski.

Przejęli 1,5 tony kokainy. Miała trafić do Polski

Według niemieckich śledczych ładunek miał być z Polski rozprowadzony po całej Europie do konkretnych "hurtowników". Wskazywały na to różne oznakowania paczek, wśród nich kogut galijski i Ampelmännchen – charakterystyczny symbol pieszego w sygnalizacji świetlnej w Niemczech.

Plany przemytników pokrzyżowała rutynowa kontrola

Kontener z kokainą został prześwietlony w urzędzie celnym Waltershof. Celnicy zobaczyli małe paczki między workami ryżu. Szacuje się, że wartość czarnorynkowa przechwyconej kokainy to 300 mln euro – informuje "Hamburger Abendblatt".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić