Wróć na
Robert Czykiel
|

Policja przeszukała dom. Znaleziono 13 mln zł w gotówce

484
Podziel się

Policja rozbiła gang, który przemycał do Czech leki, które następnie były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy. Na czele grupy przestępczej stał adwokat - donosi TVP Info. Policja potwierdza zatrzymania i informuje, że w jednym z domów znaleziono 13 mln zł w gotówce.

Policja przeszukała dom. Znaleziono 13 mln zł w gotówce
Policja rozbiła gang handlarzy lekami (Policja)
bCYuzNKJ

Gang przemycał do Czech leki, które następnie były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy. Farmaceutyki zawierały pseudoefedrynę, a grupa przestępcza specjalnie założyła hurtownię farmaceutyczną, by legalnie je pozyskiwać.

Etazen - nowy niebezpieczny narkotyk w Polsce. MZ ostrzega

Gangsterzy działali w latach 2014-2018. Jak twierdzi TVP Info, na czele gangu stał adwokat. W swoich szeregach miał nawet policjanta. Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami do produkcji metamfetaminy.

bCYuzNKL

Adwokat i jego współpracownicy dorobili się fortuny na współpracy z handlarzami narkotyków. Prokuratura chce zająć ich majątki.

Zatrzymania potwierdziła policja, która ujawniła, że w trakcie przeszukania kilkunastu domów w jednym z nich znaleziono ponad 13 mln zł w gotówce. Pieniądze były ukryte w walizkach, torbach podróżnych i pudełkach. W dodatku zabezpieczono mienie ruchome o wartości ponad 300 tys. zł.

Gang działał głównie w województwie dolnośląskim. Leki z kolei trafiały nie tylko do Czech, ale także były rozprowadzane po całej Polsce.

Czytaj także:

bCYuzNKR
bCYuzNLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(484)
Polan.
2 miesiące temu
Cieszę się ,że ludzie nareszcie zrozumieli co widać po komentarzach ,że najlepsza karą oprócz paki jest konfiskata całego majątku również tego przepisanego na rodzinę.
DDRka
2 miesiące temu
"...na czele gangu stał adwokat. W swoich szeregach miał nawet policjanta..." ;) Kazda wieksza grupa przestepcza ma w swoich szeregach prawnikow, urzednikow i... "strozow prawa" ;) KAZDA!!!!!!
pit
2 miesiące temu
Mafia lekowa to jest dzisiaj cała big farma wraz z większością lekarzy.
bCYuzNLn
nie biorę
2 miesiące temu
To juz teraz wiem skąd łysole mają pieniądze na nowe wypasione BMW z salonu jako samochód służbowy.
Wiesława
2 miesiące temu
Przestańcie bronić frankowiczów a kto im kazał brać we frankach są obywatelami polski i kredyt należy brać w swojej walucie ja też brałam i nie dałam się nabrać .
Najnowsze komentarze (484)
Fakty
3 tyg. temu
"Kałuże po mgle" by oceanów nie zauważać, dlatego mieć musimy śladową ochronę życia i zdrowia Polaków wobec oceanów grabieży u sterów Państwa, podatki od deszczu i 70% wynagrodzeń grabionych przez budżet.
asdf
miesiąc temu
pewnie to wierzchołek góry lodowej ale coś się dzieje przed 2015 tym dali by odsyp i mieli by jeszcze ochronę rządu. Tak było
żołnierz
miesiąc temu
……………………………….jak @ Sasin czy Macierewicz zabiera się za zorganizowanie czegokolwiek czy zapowiada coś tam np. /Uzdrowienie Stadnin, Kopalń, modernizację armii czy powrót PGR/ - to jestem spokojny o wynik i dlatego śpię spokojnie. Sąsiad z Ząbek.
leo
miesiąc temu
czytam artykuł a tu szumowski tylko jeszcze bez pasiaków
13 mln zł
2 miesiące temu
- w domu. A CO? Mieli oddać na lokatę z oprocentowaniem 0,01%?
dealer opium
2 miesiące temu
Kto przemycił do Europy Biblię ! To zabiło więcej Europejczyków niż 2 wojny światowe !
realista
2 miesiące temu
A kiedy rozliczą Szumowskiego?
kokon
2 miesiące temu
psia zmian ma całą armie prawników policjanto sędziów i legalnie grabią polskę takie sobie ustalaja prawo by byc bezkarnym ale wszystko do czasu
bCYuzNLf
kabza
2 miesiące temu
pieniążki do redemptorysty i pozamiatane
kolo
2 miesiące temu
Pewnie było z 14 mln ale policja musi sobie dorabiać przecież
Suweren
2 miesiące temu
A kiedy dowiemy sie o respiratorach od polskiego handlarza bronia? Jak ministerstwo zdrowia znalazlo takie kontakty??Panie Ziobro czekamy!!! Przestan pan kierowac sledztwa na LGBT aby mamic spoleczenstwo!!!! Panie Banas to duze pole do popisu dla kontrolerow NIK!!!
OWSIK
2 miesiące temu
NIBY WYKSZTAŁCONY.
eme
2 miesiące temu
gina wpisy
eme
2 miesiące temu
żeby nie doszlo do tego że kto ma w domu forse to go policja bankowa morgana zamknie piniondze odbierze
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić