Robert Czykiel| 

Policja przeszukała dom. Znaleziono 13 mln zł w gotówce

670

Policja rozbiła gang, który przemycał do Czech leki, które następnie były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy. Na czele grupy przestępczej stał adwokat - donosi TVP Info. Policja potwierdza zatrzymania i informuje, że w jednym z domów znaleziono 13 mln zł w gotówce.

Policja przeszukała dom. Znaleziono 13 mln zł w gotówce
Policja rozbiła gang handlarzy lekami (Policja)

Gang przemycał do Czech leki, które następnie były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy. Farmaceutyki zawierały pseudoefedrynę, a grupa przestępcza specjalnie założyła hurtownię farmaceutyczną, by legalnie je pozyskiwać.

Zobacz także: Etazen - nowy niebezpieczny narkotyk w Polsce. MZ ostrzega

Gangsterzy działali w latach 2014-2018. Jak twierdzi TVP Info, na czele gangu stał adwokat. W swoich szeregach miał nawet policjanta. Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami do produkcji metamfetaminy.

Adwokat i jego współpracownicy dorobili się fortuny na współpracy z handlarzami narkotyków. Prokuratura chce zająć ich majątki.

Zatrzymania potwierdziła policja, która ujawniła, że w trakcie przeszukania kilkunastu domów w jednym z nich znaleziono ponad 13 mln zł w gotówce. Pieniądze były ukryte w walizkach, torbach podróżnych i pudełkach. W dodatku zabezpieczono mienie ruchome o wartości ponad 300 tys. zł.

Gang działał głównie w województwie dolnośląskim. Leki z kolei trafiały nie tylko do Czech, ale także były rozprowadzane po całej Polsce.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić