Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Oskar Górzyński
|
aktualizacja

Niemcy ostrzegają przed falą migracji z Afryki. Mówią o 100 milionach ludzi

130
Podziel się:

Minister współpracy i rozwoju Niemiec Gerd Mueller ostrzega, że w przyszłości z Afryki do Europy może wyruszyć nawet 100 milionów migrantów. Ma to być skutkiem zmian klimatu i złej sytuacji ekonomicznej. Aby temu zapobiec proponuje "nowy plan Marshalla"

Niemcy ostrzegają przed falą migracji z Afryki. Mówią o 100 milionach ludzi
(PAP/EPA, ABACA)

- Jeżeli nie zdołamy zatrzymać wzrostu średniej temperatury w świecie na poziomie poniżej 2 stopni Celsjusza, to w przyszłości na północ może wyemigrować nawet 100 mln osób - powiedział Mueller w wywiadzie dla niedzielnego wydania gazety "Bild".

- Przyszłość świata rozstrzyga się przede wszystkim w Afryce. Liczba ludności tego kontynentu wzrasta co tydzień o jeden milion. Tym ludziom trzeba szybko stworzyć perspektywę pracy w ich krajach pochodzenia - zaznaczył Mueller.

- Jeżeli będziemy postępowali tak jak dotychczas, mieszkańcy Afryki nie będą mieli innego wyjścia, jak wybrać się w drogę do nas - ostrzegł minister. Polityk bawarskiej CSU opowiedział się za "Planem Marshalla dla Afryki" na wzór amerykańskiego programu pomocy dla Europy po drugiej wojnie światowej.

W wywiadzie dla "Bilda" Mueller wskazał katastrofalne warunki pracy w kopalniach w Afryce. - Jeżeli telefon komórkowy firmy Apple kosztuje tutaj 800 euro, to trzeba zatroszczyć się o to, by w kopalniach koltanu w Kongo płacone było godziwe wynagrodzenie i by przestrzegane były standardy ochrony środowiska - powiedział minister.

Sytuacja w Afryce będzie jednym z tematów obrad przywódców krajów G20 w Hamburgu 7 i 8 lipca. W maju rząd Niemiec obiecał krajom afrykańskim pomoc w wysokości 300 mln euro. Środki mają zachęcić prywatnych inwestorów do angażowania się w Afryce.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(130)
MARTA
5 lata temu
Niemcy sami są sobie winni i teraz chcą wspólnej odpowiedzialności....to farsa do zniszczenia Europy!!!...NIEMA NASZEJ ZGODY POPROSTU ODSYŁAĆ ICH ZPOWROTEM...PO 1990R - 30LAT DOCHODZILIŚMY DO TEGO CO MAMY TERAZ I TAK MAMY ODDAĆ NASZĄ SUWERENNOŚĆ WOLNOŚĆ...,A CO MAJĄ POWIEDZIEĆ NASI PRADZIADKOWIE!!!-.ISLAM TO ISLAM...
sdf
5 lata temu
Niemcy ostrzegają ,a moze niech Niemcy,wrescie wezmą sie do roboty,jak Unia,bo Unia ,to Niemcy,to niech skonczą z tym przemytem mafii Włoskiej emigrantów do Europy,a zwłaszcza do Włoch,i wiedza i co nic nie robią,tylko umieja wciskać do innych krajów,to łatwiej,niech wrescie ruszy tł.....tą du...e,Makrela i rudy z wermachtu i niech zrobią zakaz przemycania emygrantów do Włoch
kjl
5 lata temu
Obudzili sie , otworzyli oczy .... Moze lepiej pozno niz wcale?
wick
5 lata temu
Ja już parę lat temu na tym portalu pisałem o milionowej emigracji do Europy. Wtedy nie było wojny w Syrii i fali uchodźców. Dla mnie te miliony miały napłynąć z południowej Azji. Dalej obstaję przy tym ale w międzyczasie pojawił się inny kierunek. Jednym słowem Europa stoi na krawędzi katastrofy humanitarnej za którą notabene będzie odpowiedzialna. Niemcy zaprosiły falę uchodźców do siebie ale ta ilość przerosła wyobrażenie stąd próba przerzucenia na inne Państwa problemów, które to państwo samo wywołało. Tylko, że została tu otworzona puszka Pandory. Dla Europy oznacza to ciężkie czasy.
Donald
5 lata temu
Nie mogą mieć kalifatu w Afryce, zrobią go w Europie. Białych niewolników którzy już teraz na nich pracują nie zabraknie. Tak padają cywilizacje, wygrywa prymitywna i brutalna siła.
Irena
5 lata temu
Trzeba zapobiec takiemu przyrostowi ludzi w Afryce- sterylizacja konieczna.
Obcy
5 lata temu
Ma rację. Nie można tylko eksploatować Afryki bez żadnej korzyści dla jej mieszkańców oprócz garstki skorumpowanych urzędników.
robol
5 lata temu
Polacy ciężko pracują po Europejskich krajach oni musliny NIE MUSZĄ bo są ZAPROSZONYMI GOŚĆMI TO IM SIE NALEŻY JAK PSU ZUPA ZUPA za którą my zapłacić mamy
NowoczesnyPO
5 lata temu
My w Europie musimy podwoić swoje godziny pracy i ograniczyć swoje zarobki oraz spożycie aby pomagać tym wszystkim z Afryki i z Azji co nie mają pracy !
muka
5 lata temu
Ciekawe że w stronę Putina nie płyną , on dałby sobie z nimi radę szybko.
ddddssss
5 lata temu
amerykanie nie maja co z bronia robic,moga strzelac do tych niby ludzi
ffddd
5 lata temu
strzelac do bydla
Polak
5 lata temu
A te dzieci potem na dnie jeziora genewskiego,sprzedane na części zamienne dla starych bogaczy,do szwajcarskich klinik.Kroi się wielka afera,na dnie jeziora genewskiego zalegają stosy martwych noworodków.
gvd
5 lata temu
I niech spróbują odebrać im dzieci !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić