o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|

Niemcy przywiozą do Polski mnóstwo śmieci. Ponad 40 tysięcy ton!

58
Podziel się

Niemcy otrzymali zgodę na przywóz do Polski aż 40 500 ton odpadów w postaci pyłów gazów odlotowych. Będą one składowane w Mirsku (Dolny Śląsk).

Niemcy przywiozą do Polski mnóstwo śmieci. Ponad 40 tysięcy ton!
Niemcy przywiozą do Polski mnóstwo śmieci (Pixabay)
bDgpwDAR

Na przywóz ogromnej ilości odpadów zezwolił Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Za przewóz śmieci odpowiedzialna jest firma Eigenschen Trocken - und Umwelttechnik GmbH z siedzibą w Niemczech.

Śmieci obierze firma PRI-BAZALT Rekultywacja Sp. z o.o. Mieści się ona w Mirsku (Dolny Śląsk) - podaje portal lwówecki.info, przytaczając jednocześnie ustalenia GIOŚ w tej sprawie:

bDgpwDAT
Powyższe odpady zostaną poddane operacji odzysku o kodzie R5 poza instalacją poprzez wypełnienie wyrobiska poeksploatacyjnego na działce nr: 199/4, obręb Proszowa, Gmina Mirsk, przez firmę PRI-BAZALT Rekultywacja Sp. z o.o., z siedzibą pod adresem: Rębiszów 200, 59.630 Mirsk.
W trakcie realizacji niniejszego zezwolenia wysyłający jest uprawniony do realizacji maksymalnie 1500 transportów z częstotliwością pozwalającą odbiorcy odpadów na dotrzymanie warunków posiadanego zezwolenia dotyczącego operacji odzysku o kodzie R5 poza instalacją poprzez wypełnienie wyrobiska poeksploatacyjnego nadziałce nr: 199/4, obręb Proszowa, Gmina Mirsk, przez firmę PRI-BAZALT Rekultywacja Sp. z o.o.

Jak odpady trafia do Polski?

Dodajmy, że odpady będą transportowane za pośrednictwem ruchu drogowego. Oczywiście zapewnia się, że zastosowane zostaną wszelkie środki ostrożności. Śmieci mają być transportowane luzem w szczelnych naczepach.

bDgpwDAZ
bDgpwDBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
sceptyk
miesiąc temu
"Zieloni" nie protestują?! Przecież to jest normalny sabotaż, żeby zezwalać na przywożenie tych odpadów do Polski! Mamy już taką minę na Wybrzeżu. Nieopodal Gdańska w Wiślince leży hałda 35 milionów ton fosfogipsów - odpadów, które przez ponad 30 lat zrzucały Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych „Fosfor” sp. z o.o. Dziś należą one do grupy Azoty, której większościowym udziałowcem jest skarb państwa. Dr inż. Danuta Trokowicz, były pracownik Państwowego Instytutu Geologicznego, na podstawie przeprowadzonych jeszcze w latach 80. badań hałdy oszacowała, że na jedną tonę zalegających tam fosfogipsów przypada 25 g uranu. Gdańsk należy do czołówki polskich miast, jeśli chodzi o zachorowalność na raka. Niepokojące dane dotyczą zresztą całego województwa pomorskiego...
Radek
miesiąc temu
Brawo. Chociaż w czymś jesteśmy dobrzy w UE. Śmieci z całego świata to sprowadzamy po mistrzowsku. Jedni słyną z produkcji aut, inni z elektroniki, a my ze sprowadzania śmieci.
Zglupieliscie
miesiąc temu
Przecież o to co truje należy pytać społeczeństwo! Prywaciarz na sprowadzeniu zarobił a to truc będzie glebę i nas setki lat!! Za to powinien być kryminał!!
bDgpwDBv
Ekoman
miesiąc temu
Ratujmy zwierzeta, dbajmy o higiene i sprowadzajmy odpady medyczne radioaktywne z Niemiec, brawo konsekwencjo i logiko.
Lima
miesiąc temu
Jeden wielki polski śmietnik, inni wiedzą czym jest polska
Najnowsze komentarze (58)
Ryszard
miesiąc temu
Dobry artykuł zawierałby informację, kto jest właścicielem działki nr 199/4 i jaką kwotę dostał za składowanie tam śmieci.
AAAAAA
miesiąc temu
Powinni to zrzucić na Nowogrodzką w Warszawie.
afrykaner
miesiąc temu
ktoś dostał w łapę,co na to minister niesprawiedliwości?
MarE
miesiąc temu
Powaliło ich co to ma być łapówkę dostał kto czy co masakra
Polak
miesiąc temu
A do kogo mam się zgłosić? Mam kilka hektarów nieużytków. Chętnie przyjmę trochę śmieci za kilka milionów zl. Do kogo mam się udać? Inni mogą to i ja chcę kasę. Później wszystko niechcący spłonie i znowu będzie miejsce na kolejne śmieci i miliony zł.
rolniczka...
miesiąc temu
CZY KTOŚ UPADŁ NA GŁOWĘ ,CZY TU KTOŚ MYŚLI, KTO NA TO POZWALA LUDZIE CO ZA USTRÓJ....
jamci
miesiąc temu
dlaczego dano zielone światło śmieciom z Niemiec takie bogate państwo i nie potrafi utylizować tylko biednym podrzuca ? Jakie pieniądze przy tym przechodziły z ręki do ręki z konta na konto, żal naszego środowiska żal nas w rękach obłudników
AfD
miesiąc temu
A co na to zielone syny?
bDgpwDBn
trtr
miesiąc temu
ale będzie ognisko
adam
miesiąc temu
Sprowadzą a potem podpalą i po sprawie .A nasz dzielny Premier przymyka oczy na wszystko.
linieee
miesiąc temu
Ludzie nie pozwólcie tego wwieść do Polski !!!!!
Goldengecko
miesiąc temu
Może teraz Morawiecki ogłosi jakiś sukces jaki to kontrakt został podpisany ile tych ton śmieci udało się sprowadzić do Polski
ewew
miesiąc temu
proszę , Niemcy to się zawsze potrafią ustawić i zadbać o własne interesy, nie dość, że wciskają nam swoje odpady, to przywiozą je własnym transportem, żeby Polak nie mógł na tym zarobić.
Fun
miesiąc temu
Zamykacie kopalnie, likwidujcie piece, nakladacie cło na używane samochody, nakladacie podatki deszczowe itp., a sprowadzacie miliony ton niemieckich śmieci????? Jak wam nie wstyd? Gdzie jesteście antysmogowcy i ekolodzy????? Polski węgiel wam przeszkadza, a niemieckie śmieci nie????? To jest skandal!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić