Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Niemcy przywiozą do Polski mnóstwo śmieci. Ponad 40 tysięcy ton!

77

Niemcy otrzymali zgodę na przywóz do Polski aż 40 500 ton odpadów w postaci pyłów gazów odlotowych. Będą one składowane w Mirsku (Dolny Śląsk).

Niemcy przywiozą do Polski mnóstwo śmieci. Ponad 40 tysięcy ton!
Niemcy przywiozą do Polski mnóstwo śmieci (Pixabay)

Na przywóz ogromnej ilości odpadów zezwolił Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Za przewóz śmieci odpowiedzialna jest firma Eigenschen Trocken - und Umwelttechnik GmbH z siedzibą w Niemczech.

Śmieci obierze firma PRI-BAZALT Rekultywacja Sp. z o.o. Mieści się ona w Mirsku (Dolny Śląsk) - podaje portal lwówecki.info, przytaczając jednocześnie ustalenia GIOŚ w tej sprawie:

Powyższe odpady zostaną poddane operacji odzysku o kodzie R5 poza instalacją poprzez wypełnienie wyrobiska poeksploatacyjnego na działce nr: 199/4, obręb Proszowa, Gmina Mirsk, przez firmę PRI-BAZALT Rekultywacja Sp. z o.o., z siedzibą pod adresem: Rębiszów 200, 59.630 Mirsk.
W trakcie realizacji niniejszego zezwolenia wysyłający jest uprawniony do realizacji maksymalnie 1500 transportów z częstotliwością pozwalającą odbiorcy odpadów na dotrzymanie warunków posiadanego zezwolenia dotyczącego operacji odzysku o kodzie R5 poza instalacją poprzez wypełnienie wyrobiska poeksploatacyjnego nadziałce nr: 199/4, obręb Proszowa, Gmina Mirsk, przez firmę PRI-BAZALT Rekultywacja Sp. z o.o.

Jak odpady trafia do Polski?

Dodajmy, że odpady będą transportowane za pośrednictwem ruchu drogowego. Oczywiście zapewnia się, że zastosowane zostaną wszelkie środki ostrożności. Śmieci mają być transportowane luzem w szczelnych naczepach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić