aktualizacja 

Niemcy zjedli ciasto. Prosto z imprezy trafili do szpitala

23

Sześciu niemieckich nastolatków trafiło do szpitala po zjedzeniu brownie zawierającego narkotyki. Śledztwo w sprawie wszczęła policja. Funkcjonariusze chcą ustalić, czy nastolatkowie świadomie zjedli ciasto z domieszką haszyszu, czy też ktoś celowo umieścił je wśród innych słodkości, aby doszło do zatrucia.

Niemcy zjedli ciasto. Prosto z imprezy trafili do szpitala
Niemieccy nastolatkowie zjedli ciasto z domieszką narkotyków (zdj. ilustracyjne) (Pixabay)

Incydent miał miejsce w sobotę 12 października w niemieckiej gminie Otzberg, niedaleko miejscowości Darmstadt w Hesji. Nastolatkowie zorganizowali tam wieczorem imprezę. Oprócz napojów alkoholowych, na stole pojawiły się także słodycze.

Zjedli ciasto z narkotykami. 6 osób trafiło do szpitala

Niemieckie media donoszą, że po zjedzeniu czekoladowego brownie sześciu uczestników imprezy zaczęło skarżyć się na złe samopoczucie. Na miejsce natychmiast wezwano pomoc. Po imprezowiczów przyjechało kilka karetek pogotowia.

"Bild" opisuje, że po zjedzeniu ciasta nastolatkowie mieli problemy z krążeniem. Sześć uczestników zabawy zostało przetransportowanych do szpitala. Okazało się, że brownie zawierało haszysz, czyli substancję pochodną konopi indyjskich.

Po krótkim pobycie w szpitalu nastolatkowie mieli poczuć się lepiej. Niemieckie serwisy nie podają jednak aktualnych informacji na temat ich stanu zdrowia. Nie jest także jasne w jakim wieku byli poszkodowani.

Impreza w Niemczech. Policja wszczęła śledztwo

Dochodzenie w sprawie wszczęła niemiecka policja. Funkcjonariusze chcą zbadać, jak doszło do zatrucia narkotykami. Mundurowi podkreślają, że nastolatkowie mogli w pełnie świadomie zjeść "haszyszowe brownie". Rozważana jest jednak także opcja, że ktoś celowo umieścił ciasto z narkotykami wśród innych słodkości, aby doprowadzić do zatrucia.

Po wyjściu ze szpitala nastolatkowie zostaną najprawdopodobniej przesłuchani. Jak dotąd funkcjonariusze nie podzielili się jednak z mediami wstępnymi ustaleniami śledztwa.

Obejrzyj także: Schowane w marmurowych płytkach. Śledczy z Australii: to oszałamiające

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić