Listonosz przyłapany na gorącym uczynku. Grozi mu więzienie

23

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Uwagę policjantów przykuło podejrzane zachowanie jednego z nich. Uznali, że muszą interweniować.

Listonosz przyłapany na gorącym uczynku. Grozi mu więzienie
Listonosz przyłapany na gorącym uczynku. Grozi mu więzienie (Adobe Stock)

Kryminalni ze szczecineckiej komendy prowadzili działania na terenie miasta. W pewnym momencie zauważyli, że znany im mieszkaniec Szczecinka przekazuje 19-latkowi przedmiot, który chwilę wcześniej wyjął z kieszeni spodni.

Chwilę później mundurowi zatrzymali młodych mężczyzn w związku z podejrzeniem, że mogli oni przekazać sobie narkotyki. Policyjne przeczucie szybko stało się faktem. Choć na widok funkcjonariuszy 19-latek odrzucił od siebie narkotyki, nie umknęło to uwadze mundurowych. W odrzuconym zawiniątku znajdowały się niewielkie ilości marihuany - czytamy na stronie internetowej zachodnipomorska.policja.gov.pl.

Policjanci doprowadzili 19-latka i jego o dwa lata starszego kompana do szczecineckiej jednostki. "Podczas zatrzymania 21-latka okazało się, że jest on listonoszem, a narkotyków udzielał w godzinach pracy. Natychmiast po zatrzymaniu policjanci przekazali torbę pracodawcy, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu" - informują mundurowi.

Szczecinek. Jakie kary dla 19- i 21-latka?

Wszystko wskazuje na to, że młodzi mężczyźni nie unikną kary. Wiadomo, co im grozi.

19-letniemu mieszkańcowi Szczecinka został przedstawiony zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności, taka sama kara ciąży na 21-latku, który udostępnił narkotyki młodzieńcowi - podsumowano w komunikacie policyjnym.

Policja regularnie notuje podobne incydenty. Narkotyki nierzadko są rozprowadzane czy też nabywane przez młodych ludzi. Mundurowi doskonale wiedzą zatem, w jakim otoczeniu zachowywać szczególną czujność.

Poślizgnął się i wpadł pod koła. Dramatyczny wypadek rowerzysty w Zielonej Górze

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić