o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Niepokojące doniesienia z USA. Zwolennicy Trumpa znowu coś planują

194
Podziel się

Niepokojące doniesienia z USA. Jeden z czołowych Demokratów ostrzega przed kolejnym szturmem na Kapitol. Zwolennicy Donalda Trumpa mieliby to zrobić już w marcu.

Niepokojące doniesienia z USA. Zwolennicy Trumpa znowu coś planują
Styczniowe zamieszki na Kapitolu (Getty Images, Brent Stirton)
bEEhROAB

Portal "CNN" przekazał niepokojące informacje. Istnieje możliwość kolejnego ataku na Kapitol przez zwolenników Donalda Trumpa. Wśród zwolenników szamana Qanana miały pojawić się plotki dotyczące planowanego szturmu. Ci mają wierzyć, że 45. prezydent USA wróci na stanowisko 4 marca.

Data wybrana przez fanatyków nie jest przypadkowa. Właśnie 4 marca był datą inauguracji prezydentów USA przed 1933 rokiem. Teoria spiskowa ruchu ekstremistycznego mówi o tym, że Trump właśnie tego dnia zostanie zainaugurowany jako prezydent "prawdziwych Stanów Zjednoczonych".

bEEhROAD

Władze chcą uniknąć powtórki sytuacji ze stycznia. Obawa jest realna, co potwierdza stanowisko przewodniczącego Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów Adama Smitha. Ten potwierdził w rozmowie z "CNN", że prawie 5 tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej pozostanie w Waszyngtonie przez następny miesiąc.

Smith podkreślił, że drugi atak "prawdopodobnie" nie będzie miał miejsca. Dodał jednak, że sygnałów dochodzących z grup poparcia Trumpa nie należy ignorować. Amerykańska policja mimo to zarządziła, aby żołnierze pozostali w Waszyngtonie do 12 marca.

Najbardziej znaczące zagrożenie terrorystyczne, przed którym obecnie stoi naród, pochodzi od samotnych przestępców i małych grup osób inspirowanych krajowymi ekstremistycznymi przekonaniami ideologicznymi, w tym opartymi na fałszywych narracjach rozpowszechnianych w mediach społecznościowych i innych platformach internetowych - napisano w oświadczeniu.
bEEhROAJ

Czy armia będzie już zawsze obecna?

Smith przyznał, że obecność armii w mniejszej formie będzie nadal konieczna. Obwinił również niektórych republikańskich polityków o nieuznawanie wyników wyborów prezydenckich z 2020 roku. To może prowadzić do kolejnych przypadków buntu ze strony zwolenników Donalda Trumpa.

Zobacz także: Czeka nas kolejny lockdown? Niedzielski: decyzja w przyszłym tygodniu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhROBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(194)
Biden
7 miesięcy temu
Wybory zostały sfałszowane, Trump na Prezydenta!!!
birton
7 miesięcy temu
Trump służył wiernie Żydom , ale jeszcze za słabo
aaaa
7 miesięcy temu
"wyjaśniam 1 godz. temu W USA nie było żadnych oszustw wyborczych. Przestańcie powtarzać bzdury kremlowskie. " a to wiesz bo ci rapaport szlaubanc powiedział.
bEEhROBf
AntyDuren
7 miesięcy temu
Wszystko co podaje CNN mozna zignorowac. Od dawna juz nie sa wiarygodni.
Kasia
7 miesięcy temu
A w Polsce spokój i dobrobyt.
www
7 miesięcy temu
okazuje sie ze w usa tez falszuja wybory a chca pouczac innych
strach?
7 miesięcy temu
Bez paniki nie będą na pewno palić i niszczyć jak przy rozruchach wcześniejszych afro obywateli.
hmmm
7 miesięcy temu
Trump przegrał wybory. Media go nie zniszczyły. Miały prawo wytykać mu wpadki, kłamstwa, dzielenie społeczeństwa, nieprzewidywalność, puszczanie oka do skrajnej prawicy i Kremla.
bcgdrw
7 miesięcy temu
Ameryka nie ma ostatnio szczęścia do prezydentów, a szczególnie teraz gdy wybrali sobie leśnego dziadka, któremu przed każdym wystąpieniem przyklejają powieki do góry, aby nie usnął w trakcie
wkurzony
7 miesięcy temu
Ameryka nie daruje tego mega oszustwa ! Zrobią porządek sami ! Brawo !
birton
7 miesięcy temu
Kapitol to drobiazg, bo w związku z roszczeniami 447 pojawiła się niedawno w internecie nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszelkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak MBP i UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 30 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2021 i Rosjan w latach 1917 -2021 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku polskich ofiar lub ich rodzin oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski. Reasumując: za wszystkie żydowskie grabieże i zbrodnie na Polakach 1400 miliardów zapłaci Izrael!
ad vocem
7 miesięcy temu
"Co się odwlecze to nie uciecze".Czas na to, co "amerykańskie" wszystkie tzw.rządy nawywijały na Świecie.Solidnie na to zapracowali.
trumpek+
7 miesięcy temu
no pisowcy,na co czekacie,brac sierpy,kosy,i na Kapitol,jeszcze kler was pobłogosławi.
bEEhROAX
jol
7 miesięcy temu
tak się dzieje jak bezmózgowców dopuszcza się do władzy potem trudno się ich pozbyć to samo jest u nas
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić