Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego o śmierci Jana Szyszki

Podziel się:

Konwencja w Kielcach wieńczy serię spotkań tematycznych PiS-u. Jarosław Kaczyński rozpoczął swoje przemówienie od złożenia hołdu byłemu ministrowi środowiska Janowi Szyszce. Zaznaczył, że moment jego śmierci "nie jest przypadkowy".

- Dzisiaj dzień z jednej strony pełen dobrych wydarzeń, ale mamy też to wydarzenie wyjątkowo smutne. Odszedł nasz stary kolega, towarzysz drogi, odszedł przedwcześnie, w wyjątkowych okolicznościach - powiedział Jarosław Kaczyński, odnosząc się do śmierci Jana Szyszki.

Prezes PiS podczas konwencji w Kielcach zaznaczył, że "majestat śmierci nie pozwala mu dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz". - Oddaliśmy mu już hołd, ale chcę podkreślić, że ponieśliśmy ogromną stratę - dodał.

Jana Szyszkę wspominała również Beata Szydło. - Był człowiekiem zasad i wartości, który ukochał Polskę i te wszystkie polskie sprawy – powiedziała w Kielcach.

Resztę swojego wystąpienia prezes PiS poświęcił w większości zmianom na polskiej wsi. Kaczyński podkreślił, że PiS jest partią, która ją reprezentuje. - Polskiej wsi trzeba pomóc, ale trzeba też szanować jej tradycje i wartości - zaznaczył.

PiS w Kielcach. Premier Morawiecki mówi o Januszu Wojciechowskim

W Kielcach wystąpił również premier Mateusz Morawiecki. Stwierdził, że strategią PiS dla wsi jest wsparcie, rozwój i równe prawa.

Premier zapewnił, że nowy unijny komisarz ds. rolnictwa, którym zostanie Janusz Wojciechowski, będzie dbał o interesy polskiej wsi, planując długofalowy rozwój w krajach.

- Mamy odpowiedzialność za główną część budżetu w Unii Europejskiej - podkreślił Morawiecki i uznał, że to "asertywna" polityka PiS prowadzi do "skuteczności".

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uznał, że PiS jest "reprezentantem polskiej wsi". Odniósł się również do słów prezydenta Bronisława Komorowskiego, który stwierdził, że PiS wygrywa tam, gdzie wyborcy "nie płacą podatków". - Panie prezydencie Komorowski, wieś płaci podatki i łoży swoją ciężką pracą na to, co państwo stanowi - powiedział.

Skrytykował też Jerzego Stuhra za wypowiedź o "chłopach folwarcznych". - Trzeba mieć pychę - zauważył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić