aktualizacja 

Niepokojące wideo z Brześcia, blisko granicy. Rosjanie wiozą sprzęt

Niezależny białoruski portal NEXTA poinformował o sytuacji, jaką zastali czytelnicy wspomnianego źródła w drodze do Brześcia - miasta, które znajduje się blisko polsko-białoruskiej granicy. Spotkali kolumnę wojsk, głównie rosyjskich ciężarówek, które wiozą sprzęt.

Niepokojące wideo z Brześcia, blisko granicy. Rosjanie wiozą sprzęt
Niepokojące wideo z Białorusi (Twitter, NEXTA)

Wojna w Ukrainie trwa. Jak widać, Rosjanie nieustannie dozbrajają swoje wojsko, co udowadnia nagranie z Białorusi, w drodze do Brześcia.

Czytelnicy portalu NEXTA poinformowali redakcję o kolumnie pojazdów, które prawdopodobnie wiozą sprzęt do miasta, którego granica łączy się z granicą białoruskiego państwa. Miasto sąsiaduje m.in. z Terespolem.

Wiozą sprzęt dla Rosjan?

Według informacji, które podał portal, sprzęt przekazany zostanie Rosjanom. Poligon w Brześciu to jedno z miejsc, gdzie Rosja gromadzi wojska - m.in. broń pancerną, artylerię. Stacjonują tam także transportery.

Jakiś czas temu w komunikacie w social mediach sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych poinformował, że dowództwo białoruskich sił zbrojnych jest gotowe, aby przyłączyć się do wojny po stronie rosyjskiej (podaje red. serwisu forsal.pl). Na terytorium Brześcia znajduje się m.in. zgrupowanie pancerne, a także białoruska brygada desantowo-szturmowa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić