o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Niesamowite obrazki z Białorusi. Skończył mu się czas. Kraj sparaliżowany

65
Podziel się

Aleksander Łukaszenka nie ustąpił ze stanowiska prezydenta Białorusi. Takie ultimatum dostał od protestujących. W związku z jego niewypełnieniem w kraju rozpoczęły się akcje strajkowe, które mogą sparaliżować wiele gałęzi życia.

Niesamowite obrazki z Białorusi. Skończył mu się czas. Kraj sparaliżowany
Niesamowite obrazki z Białorusi. (Twitter)
bDXWxqaJ

Białorusini nie chcą się pogodzić z wynikiem wyborów prezydenckich. W kraju trwają protesty przeciwko Aleksandrowi Łukaszence. Prezydent miał ultimatum, żeby oddać władzę do północy w niedzielę. Polityk zignorował ostrzeżenia i tego nie zrobił.

W związku z tym na terenie całego kraju rozpoczęły się w poniedziałek akcje protestacyjne, które mogą sparaliżować Białoruś.

bDXWxqaL

Pierwsze strajki odbyły się w państwowych fabrykach. Blokada ma objąć też państwowe sklepy, fabryki, a obywatele mają wypłacić z banków swoje wszystkie pieniądze. Podczas niedzielnych protestów policja polityczna zatrzymała wielu protestujących i użyła wobec nich siły i granatów ogłuszających.

W sieci pojawiają się kolejne nagrania pokazujące strajkujących pracowników. Akcja objęła zakłady w całym kraju. Do protestów dołączyli nawet studenci. Na jednym z nagrań widać studentkę, która wdała się w wymianę zdań z rektorem uczelni. Kolejne nagranie pokazuje wykładowcę, który bezskutecznie próbuje opanować swoich studentów.

bDXWxqaR

Protestują też lekarze. Na ulicę wyszli lekarze z RNPC "Kardiologia". Do strajku dołączają również kierowcy. Andrzej Poczobut, członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi, zamieścił na Twitterze klip, na którym widać, jak kolumna samochodów jedzie przez Mińsk z prędkością 10 km na godzinę.

bDXWxqaS

Protesty na Białorusi

Kryzys na Białorusi rozpoczął się po wyborach prezydenckich 9 sierpnia. Większość Białorusinów nie uwierzyła w uczciwość ich przeprowadzenia. Pomimo niekorzystnych sondaży urzędujący od 26 lat prezydent Łukaszenka wygrał ze zdecydowaną przewagą. Wynik nie został uznany przez wiele państw, w tym Polskę. Na terenie całej Białorusi rozpoczęły się wtedy protesty, które trwają do dziś.

Zobacz także: Szczyt w Brukseli. UE nakłada sankcje na Białoruś. Radosław Sikorski: "Skończyło się tak, jak zawsze"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXWxqbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
Wystraszony
6 miesięcy temu
Jeszcze kilka dni a Komisja Europejska sankcje nałoży na Polskę
Szarik
6 miesięcy temu
ci co chca przy pomocy zwyklych obywateli dorwac sie do koryta juz siedza i robia propagande za granica ! A jk jz sie dorwia to beda kupowac za bezcen , jak nasz premier morawiecki , grunty i dzialki od panstwa czyli od sibie.beda sie bogacic jak bogaca siew polsce . a bidny pozostanie bidnym !czy ukraincom wiedzie sie lepiej ?
azaza
6 miesięcy temu
Brawo Łukaszenka Soros nie będzie rządził Białorusią
bDXWxqbn
z14
6 miesięcy temu
To nie Polska? tak samo jest u nas ...
partyzant
6 miesięcy temu
Bialorus prawdopodobnie ostatni wolny kraj w europie
jamajka
6 miesięcy temu
Gdy już nie ma innego wyjścia, trzeba uruchamiać pedagogikę nieposłuszeństwa, oporu i buntu. Brawo Białorusini. Polacy mają już wzór do naśladowania jak obalić dyktatorów
jkl
6 miesięcy temu
a Łukaszenko właśnie trzyma w ręku telefon i się zastanawia, czy już zadzwonić do Władymira czy poczekać jeszcze do jutra. A jak wojsko się zbuntuje? Ale do jutra jeszcze wytrzymam itd...
tatiana
6 miesięcy temu
Syn łukaszenki zapytał kiedyś swojego ojca „Jak żyłeś wcześniej bez dostępu do technologii: bez Internetu bez telewizorów bez klimatyzacji bez telefonów komórkowych?” Ojciec odpowiedział: „Tak jak dzisiaj żyje Twoje pokolenie: bez modlitwy bez współczucia bez honoru bez szacunku bez wstydu bez skromności bez czytania książek … My, ludzie urodzeni w latach 1939 – 1955, jesteśmy błogosławieni. Nasze życie jest tego żywym dowodem: grając i jeżdżąc na rowerach, nigdy nie nosiliśmy kasków. Nie baliśmy się chodzić samotnie do szkoły od pierwszego dnia. Po szkole bawiliśmy się do zachodu słońca. Nigdy nie oglądaliśmy telewizji przez pół dnia. Graliśmy z prawdziwymi przyjaciółmi, a nie z przyjaciółmi z Internetu. Jeśli kiedykolwiek byliśmy spragnieni, piliśmy wodę z kranu, a nie z butelki. Nie chorowaliśmy często, chociaż dzieliliśmy tę samą szklankę soku z czterema przyjaciółmi. Nigdy nie przytyliśmy, chociaż codziennie jedliśmy dużo chleba i ziemniaków. Jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia naszych zabawek i zabawy nimi. Dzieliliśmy się n naszymi zabawkami, książkami. Nasi rodzice nie byli bogaci. Dali nam swoją miłość, nauczyli nas cenić duchowość, dali nam pojęcie prawdziwych ludzkich wartości – uczciwość, wierność, szacunek, ciężka praca. Nigdy nie mieliśmy: Telefonów komórkowych DVD, PlayStation Xbox, gry wideo laptopów, czatu internetowego. „Ale mieliśmy prawdziwych przyjaciół!” Odwiedzając dom przyjaciela bez zaproszenia, Byliśmy ugoszczeni prostym i skromnym jedzeniem. Nasze wspomnienia były na czarno-białych fotografiach, ale były jasne i kolorowe, z przyjemnością przeglądaliśmy rodzinne albumy i z szacunkiem przechowujemy portrety naszych przodków. Nie wyrzucamy książek do kosza, stanęliśmy po nie w kolejce. Nie podawaliśmy naszego życia opinii Publicznej i nie rozmawialiśmy o życiu innych z zachwytem, tak jak Ty – pokazując swoje życie na Instagramie, publicznie omawiając swoje rodzinne sekrety w mediach. Jesteśmy unikalnym i najbardziej wyrozumiałym pokoleniem, ponieważ jesteśmy ostatnim pokoleniem, które słuchało swoich rodziców i pierwszym pokoleniem, które słucha swoich dzieci.
cudowny m
6 miesięcy temu
strajkujący Białorusini powinni być przesiedleni do Polski będą szczęśli zarobki, zachód, a strajkujący Polacy na Białoruś tam aborcja ful wypas i w wszyscy będą happy
gosc
6 miesięcy temu
Niech się Kaczyński napatrzy do czego doprowadził ten ''dobry gospodarz'' bo tak go przecież były marszałek senatu nazwał. Niech sie dobrze napatrzy bo to scenariusz jak najbardziej możliwy i w naszym kraju.
babcia
6 miesięcy temu
Skąd ty czerpiesz informacje autorze? Mam codzienny kontakt z Białorusią i informacje od "zwykłych" ludzi. Jakoś nijak mi to współgra z twoimi wypocinami. I ten styl z zawartością! "Kraj sparaliżowany" w tytule i dwie linijki niżej: " ..które mogą sparaliżować wiele gałęzi życia." Pała z dziennikarstwa!
maria M
6 miesięcy temu
a ja my ślałem że Baiłorusini to najmądzrejszy naród ale tak nie jest chcecie oddać rządy w ręce dyletantów złodzieii tak jak to jest w Polsce gdzie dusimy sie wszędzie tylko nakazy zakazy karanie jeszcze tego nie zrobiłeś a już jesteś ukarany bo mógłbyś zrobić . Łukszenko to najlepszy prezydent w europie nie boi sie nikogo nie służy nie wysyła na polecenie obcego mocarstwa wojska by Ci modrowali obrońców swojej ojczyzny kultury i rodziny . Robicie wielki błąd ta pani was wyprowadzi w pokrzywy jeszcze sobie gorzko zaplaczecie za łukaszenką u nas nie ma sie komu pożalić odwołać wszystko arogancja władzy układy układziki korupcja złodziejstwo i żaden polityk nie został za to ukarany .
ktoś wie?
6 miesięcy temu
a jakie były wyniki wyborów?
bDXWxqbf
dzwny kraj
6 miesięcy temu
wkrótce w Polsce
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić