aktualizacja 

Nieudana "nauka jazdy". 38-latka ćwiczyła przed egzaminem

49

Bardzo niefortunnie zakończyła się dla 38-letniej mieszkanki Będzina próba doskonalenia umiejętności jazdy samochodem. Kobieta, manewrując na pustym parkingu jednego z centrów handlowych, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w drzwi wejściowe do centrum. Osoby uczestniczące w "nauce jazdy" będą musiały ponieść teraz konsekwencje.

Nieudana "nauka jazdy". 38-latka ćwiczyła przed egzaminem
Podczas manewrowania na pustym parkingu 38-latka straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w znak drogowy, betonowy słupek i kosz oraz drzwi wejściowe do centrum. (Policja)

Do zdarzenia doszło w niedzielę 8 maja na parkingu jednego z sosnowieckich centrów handlowych. 38-letnia mieszkanka Będzina postanowiła doskonalić swoje umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy.

Podczas manewrowania na pustym parkingu centrum 38-latka straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w znak drogowy, betonowy słupek i kosz oraz drzwi wejściowe do centrum - relacjonuje policja.

Na szczęście ani jej, ani pasażerowi nic się nie stało. Mężczyzna, który udostępnił jej samochód został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 300 złotych za dopuszczenie w strefie ruchu do prowadzenia pojazdu przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania.

W stosunku do 38-latki zostanie skierowany wniosek do sądu o jej ukaranie, który w przypadku kierowania bez uprawnień jest obligatoryjny. Sąd zdecyduje o wysokości grzywny, która może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Sąd może także nałożyć na kierującą zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pamiętajmy! Nauka prowadzenia pojazdu powinna odbywać się tylko pod okiem uprawnionego instruktora w specjalnie do tego przystosowanym samochodzie - przypominają policjanci.
Zobacz także: Rosja świętuje Dzień Zwycięstwa. Siemoniak o posunięciach Putina
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić