aktualizacja 

Niezwykłe odkrycie na plaży. Znaleźli dron sprzed 70 lat!

1

Na początku kwietnia pracownicy uprzątający plażę półwyspu Cape Cod (stan Massachusetts, USA) znaleźli tajemniczy przedmiot, który wyglądał jak kadłub niewielkiego samolotu. Jak się okazało, odkryto tajne urządzenie, które kiedyś należało do amerykańskiej armii. Obiekt pochodzi z czasów zimnej wojny.

Niezwykłe odkrycie na plaży. Znaleźli dron sprzed 70 lat!
Odkrycia dokonano na lokalnej plaży (NPS Archives, National Park Service Hohman)

To nie pierwszy raz, gdy na plaży półwyspu Cape Cod (stan Massachusetts) dokonano niezwykłego odkrycia, ale tym razem obiekt wyrzucony na brzeg jest naprawdę wyjątkowy.

Jak opisuje portal stacji Fox News, pracownicy zajmujący się utrzymaniem plaży, znaleźli tajemniczy obiekt, który przykuł ich uwagę. Był duży, przypominał kadłub samolotu i wszystko wskazywało na to, że ma już swoje lata. Przedmiot odkryto na początku kwietnia. Został on odpowiednio zabezpieczony i przekazany ekspertom.

Dron sprzed 70 lat

Po dokładniejszym zbadaniu przedmiotu okazało się, że pracownicy plaży natrafili na kadłub statku powietrznego sprzed 70 lat! Z postu Cape Cod National Seashore na Facebooku wynika, że chodzi o RCAT, czyli Remote Control Aerial Target.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmiana w Białym Domu? Ekspert ocenia szanse Trumpa
RCAT był dronem używanym do ćwiczeń strzeleckich podczas szkolenia przeciwlotniczego w pobliżu plaży Marconi na byłym obozie szkoleniowym dla wojska Stanów Zjednoczonych w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku - wyjaśniono w komunikacie, którego treść przytacza Polsat News.

Jak przypomina Fox News, dziś program dronowy sprzed dekad może nam się wydawać prymitywny, ale wówczas był najnowocześniejszy i objęto go klauzulą ​​"ściśle tajne".

Urządzenia startowały z nieistniejącego już pasa startowego znajdującego się w lasach Wellfleet. Miały własne silniki i zbiornik paliwa. Wystrzeliwano je z katapulty, a następnie sterowano nimi zdalnie z urwiska.

Park Cape Cod udostępnił archiwalne zdjęcia, dzięki którym można się przekonać o jakim urządzeniu mowa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kilka lat temu u wybrzeży Cape Cod archeolodzy znaleźli co najmniej sześć szkieletów, które należały do piratów z zatoniętego okrętu Whydah.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić