Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Nigdy nie parkuj tak auta. Leśnicy pokazali, co się stało

103
Podziel się:

Leśnicy ostrzegają, by nie zostawiać aut przed szlabanami leśnymi. Takie zaparkowanie auta może wiązać się z poważnym konsekwencjami. Strażnicy lasów pokazali, do czego prowadzi nieodpowiedzialne zachowanie kierowców.

Nigdy nie parkuj tak auta. Leśnicy pokazali, co się stało
Nie parkuj tak auta. Leśnicy pokazali, co się stało (Facebook, Nadleśnictwo Bydgoszcz, Lasy Państwowe)

Leśnicy apelują, by nie parkować aut przed szlabanami leśnymi. Tak nieodpowiedzialne zachowanie kierowców może wiązać się z poważnym niebezpieczeństwem. Oprócz tego, kierowcy narażają się na mandat karny.

Kilka dni temu pod Grójcem miał miejsce pożar lasu i terenów do niego przyległych. W efekcie podpalenia ogień zajął 80 ha zielonych terenów. Na miejscu pracowało 190 strażaków oraz policja. Do zapanowania nad żywiołem wykorzystano wozy i samoloty gaśnicze.

Przy okazji zdarzenia, leśnicy apelują, by nie zastawiać szlabanów i parkować w miejscach do tego wyznaczonych. - Drogi leśne służą również jako dojazdy dla służb na wypadek m.in. pożarów - czytamy na Facebooku Lasów Państwowych.

W walce z ogniem minuty odgrywają ogromną rolę. W przypadku pozostawionych w ten sposób aut, służby zmuszone są korzystać z objazdów, tracąc cenny czas - dodają.

Leśnicy przestrzegają również przed takim zachowaniem, bowiem za zastawienie szlabanu leśnego kierowcom grozi mandat karny. Osoby, które złamią prawo mogą spodziewać się, że z ich konta zniknie nawet kilkaset złotych.

Strażnik leśny i pracownik Służby Leśnej mający uprawnienia strażnika np. leśniczy, ma prawo do nałożenia grzywny w formie mandatu karnego o wysokości od 20 do 500 złotych - podaje strona lasy.gov.pl.
Zobacz także: Sezon na kleszcze rozpoczęty. Jak się przed nimi chronić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
Emeryt
2 tyg. temu
Jadę często przez las ale parkingi to rzadkość! A jak już zjedziesz na drogę 3 kategorii to jaki parking! A nad morzem parking LP płatny. No i na drewnie kombinują! Zmienić kategorie surowca i ma tym zarobić to nie problem!!!!!
Nemeczek
2 tyg. temu
Wozy strażackie powinny rozjeżdżać tak zaparkowane samochody, a nie tracić czas na objazd dookoła
Xxx
2 tyg. temu
W dzisiejszych czasach ludzie już są bydlakami ! Za dużo im wolno . To nie tylko taki problem lecz chamstwo za kierownicą to podstawa na Pl drogach ! Zero kultury jeżdżą z nadmierną prędkością , nie ustąpią , kierowca do kierowcy wrogiem , parkują gdzie się im podoba , na osiedlach potrafią pod sama sień wjechać aby mieć tylko blisko do mieszkania wstyd za takie społeczeństwo !!!
ZłodziejeLeśn...
2 tyg. temu
Leśnicy? Złodzieje, co drugi się uwłaszcza na państwowym gruncie, znam leśnika, kupują działki za 5procent wartości tylko kościół ma lepiej
Turysta
2 tyg. temu
A po górach Beskidu Śląsko-Żywieckiego jeżdżą bandy na motorach crosowych rozjeżdżając szlaki i stwarzajac zagrożenie dla pieszych turystów i z tym problemem nie potrafią dać sobie radę.
1@?
2 tyg. temu
moze to tez od zle zaparkowanego auta na lisciach, od katalizatora mogly sie zapalic
san
2 tyg. temu
Takim palantom powinno się rekwirować auta a nie jakiś śmieszny mandat
Pytający
2 tyg. temu
A po co te szlabany ? Obywatel ma prawo do wjazdu na teren lasów państwowych utrzymywanych z moich podatków. Przyjdą ruskie i politycy będą kazać walczyć za ojczyznę a moja ojczyzna zamknięta przedemną. To w końcu moja ojczyzna czy nie moja ?
doaor
2 tyg. temu
powinny przed szlabanem ustawione być tablice z napisem "ZAKAZ PARKOWANIA ", po takim ostrzeżeniu mandat 1000,00 minimum
mazur
2 tyg. temu
nie wchodzę do lasów w Polsce. Bolerioza rocznie zabija i okalecza więcej ludzi niż covid
Leon Z
2 tyg. temu
Bardzo chętnie zaparkuję na leśnym parkingu, ale jest ich "co kot napłakał", a te co są albo są obsrane albo stoją tam panie qwry. Nie rozumiem dlaczego nie można udostępnić poboczy do parkowania? Ludzie chętnie poszliby do lasu, ale zwyczajnie nie ma gdzie postawić auta, dlatego parkują tak, jak na zdjęciu.
ztk
2 tyg. temu
Lesnicy apeluja o nieparkowanie samochodów przed szlabanami!!! Uniemożliwia to wjazd Harvesterów i przeszkadza w planowej wycince lasów. Jacy lesnicy? To są drwale nie leśnicy.Niedługo zostaną po nich karczowiska i plantacje choinek szykowane do sprzedaży na Świeta.Lasy nie są po to żeby je wycinać w pień , sprzedając wycięte drewno rumuńskim firmom na reeksport do Chin. W PISlandii jednak wszystko jest możliwe.
Krokiet
2 tyg. temu
Założyłem kamerkę w samochodzie. Jeszcze nie wysłałem żadnego filmu na policję ale to tylko kwestia czasu. Nie interesują mnie jakieś nie włączone kierunkowskazy czy inne drobiazgi. Ale zdecydowałem się kupić kamerkę po tym, jak ustępowałem pierwszeństwa pieszemu na pasach a pasem obok jakiś seba w golfie przejechał na pełnej pi.dzie. Ten pieszy żyje tylko dzięki temu, że chyba usłyszał wysokie obroty silnika i zrobił krok w tył za mój zderzak. Gdyby nie to to widziałbym trupa na własne oczy. Obiecuję wszystkim, że takich będę wysyłał na policję, jak taki seba zapłaci raz 1500 albo i dwa razy to nauczy się wreszcie jeździć. Możecie nazywać mnie konfidentem, ja będę uważał że ratuję komuś życie.
darek
2 tyg. temu
w Bostonie widziałem wóz bojowy jak taranował auta zaparkowane w podobny sposób, to jedyne wyjście, aby nauczyć myślenia do tego mandat wysoki za odholowanie złomu po zdarzeniu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić