Nosił koszulkę z napisem "***** ***" ale bez cenzury. Zapadł wyrok

171

W piątek 25 listopada pan Janusz stanął przed sądem za to, że chodził w koszulce ze słynnym hasłem, które wyraża sprzeciw wobec partii rządzącej w wersji pisanej bez cenzury. Mężczyzna został ukarany grzywną. Adwokat pana Janusza będzie się odwoływał do wyższej instancji.

Nosił koszulkę z napisem "***** ***" ale bez cenzury. Zapadł wyrok
Pan Janusz stanął przed sądem. (Facebook, PAP)

Sprawę opisał portal ostrow24.tv W piątek 25 listopada pan Janusz stawił się w sądzie, gdyż jarocińska policja skierowała wniosek o ukaranie mężczyzny za hasło na koszulce i napis na tylnej szybie. Mężczyzna słynnym napisem ***** *** bez cenzury chciał wyrazić swój sprzeciw wobec partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jak podaje portal ostrow24.tv sędzia przyznała, że nie ma przyzwolenia na używanie wulgarnych haseł w przestrzeni publicznej.

Sędzia asesor Karolina Kiejnich-Kruk uzasadniała, że nie może być przyzwolenia do używania w przestrzeni publicznej wulgarnych haseł, zwłaszcza jeśli nie są one wyrażone w sytuacji dynamicznej i o podłożu politycznym. Podkreśliła, że chyba nikt nie chciałby żeby dzieci były narażone na styczność z tego typu hasłami w miejscach publicznych, a co później musieliby tłumaczyć rodzice swoim pociechom - informuje wyżej wymienione źródło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: Zimowa fala uchodźców z Ukrainy? Ekspert nie ma wątpliwości

Kara w wysokości 50 zł

Sędzia Karolina Kiejnich-Kruk zasądziła wobec mężczyzny grzywnę w wysokości 50 złotych, zamiast 200 złotych od policji. Pan Janusz został także zwolniony z ponoszenia kosztów sądowych. Prawnik reprezentujący mężczyznę zapowiedział, że będzie się odwoływał do wyższej instancji.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić