Nowa metoda oszustów na "zmarłego sąsiada". Apel do mieszkańców bloków

77

Oszuści wymyślają coraz bardziej przebiegłe metody na wzbogacanie się kosztem innych. Ostatnio popularna staje się metoda na... "zmarłego sąsiada". Na czym polega? Na baczności powinni mieć się w szczególności mieszkańcy bloków!

Nowa metoda oszustów na "zmarłego sąsiada". Apel do mieszkańców bloków
Oszuści stosują nową metodę (Facebook, Vi To)

O niepokojącym zjawisku poinformował na Facebooku pewien mieszkaniec Kalisza. To w tym wielkopolskim mieście zaobserwowano pierwsze oszustwa "na zmarłego sąsiada". Nowa metoda oszustów jest wyjątkowo perfidna.

Mężczyzna zawiesza nekrolog na klatce schodowej, kobieta puka do mieszkań z prośbą o składkę na wieniec. Oczywiście w bloku wszyscy mają się dobrze - tłumaczy użytkownik Facebooka, publikując zdjęcia sprawców zarejestrowane przez kamery monitoringu w bloku mieszkalnym.

Nowa metoda oszustów niepokoi kaliszan

Co czyni proceder jeszcze bardziej karygodnym, to fakt, że klepsydry są autentyczne. Według ustaleń mieszkańców krętacze kradną prawdziwe nekrologi z wyznaczonych do ich wieszania tablic, by wykorzystać je do własnych, niecnych celów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biznes z żebrania. Władze Sopotu ostrzegają przed oszustami

Na sprawę zwrócił uwagę także Zakład Pogrzebowy "HERMES" z Kalisza. To między innymi nekrologi tej firmy w ostatnim czasie zaczęły znikać. Przedstawiciele zakładu apelują do kaliszan o ostrożność.

Nekrologii rozklejane są zawsze przez firmy pogrzebowe, w wyznaczonych miejscach przez rodzinę. Są one umieszczone przed wejściem na klatkę, nigdy na klatkach na tablicach ogłoszeń. Również prosimy o czujność - czytamy na facebookowym profilu zakładu.

Mieszkańcy są zaniepokojeni. Oszuści byli w tym tygodniu widziani na osiedlu Wzgórze Kalisza, ale mogą grasować także po innych obszarach miasta. Jak poinformował lokalny portal faktykaliskie.info, sprawa została zgłoszona na policję.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić