Nowe nagranie z Buczy. To działo się podczas rosyjskiej okupacji

Telewizja CNN udostępniła nagranie z drona, który sfilmował, co działo się w Buczy w marcu, kiedy była zajęta przez Rosjan. Jest to kolejny dowód na liczne rosyjskie zbrodnie w tej podkijowskiej miejscowości.

Nowe nagranie z Buczy. To działo się podczas rosyjskiej okupacji
Rosyjskie czołgi jeżdżące ulicami Buczy podczas okupacji (YouTube)

Media docierają do kolejnych dowodów, które świadczą o tym, że to Rosjanie stoją za masowym zabijaniem ludności cywilnej w podkijowskich miejscowościach. Relacje świadków, zdjęcia i nagrania obalają tezy rosyjskiej propagandy, która próbuje przekonać, że horror w Buczy to "ustawka ukraińskich władz".

To działo się w Buczy 12-13 marca

Amerykańska stacja CNN udostępniła nagranie, na którym widać, co działo się w podkijowskiej miejscowości w dniach 12 i 13 marca, kiedy miasto było zajęte przez rosyjskie wojska. Filmik był nagrywany z drona, dziennikarze potwierdzili autentyczność nagrania, ale nie ujawniają danych osoby, która go zrealizowała, obawiając się o jej bezpieczeństwo.

Na przerażającym nagraniu widać ciała miejscowych leżące na ulicach, podobne do zwłok, które zostały znalezione przez ukraińskich dziennikarzy wojskowych i międzynarodowych 1-3 kwietnia po wyzwoleniu miasta spod rosyjskiej okupacji. Rosyjskie wojskowe pojazdy opancerzone i wojsko po prostu przejeżdżały obok tych ciał w ciągu wspomnianych dwóch dni.

1150 zabitych cywilów

Dotychczas w obwodzie kijowskim odnaleziono ciała 1150 cywilów, zabitych w czasie rosyjskiej okupacji — poinformował w czwartek komendant policji obwodowej Andrij Niebytow. Zaznaczył, że były to osoby, które nie miały żadnego związku z Obroną Terytorialną ani innymi strukturami wojskowymi Ukrainy.

Ciała większości zabitych – prawie tysiąc – znaleziono w rejonie buczańskim. "Chcę podkreślić, że 50-70 proc. zmarło na skutek ran postrzałowych" – dodał Niebytow.

W wyniku sprawdzania terenu i pracy grup śledczo-operacyjnych w obwodzie kijowskim znaleźliśmy, dokonaliśmy oględzin i przekazaliśmy ciała instytucjom sądowo-medycznym - poinformował.
Zobacz także: Relacja z przedmieść Kijowa. "Samochody zalane krwią, obok prowizoryczne groby"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić