oprac. Robert Czykiel| 

Nowy sondaż prezydencki. Dla kogo II tura? Jest między nimi 5 procent różnicy

19

Wygląda na to, że po I turze Andrzej Duda lepiej sobie radzi w kampanii prezydenckiej od Rafała Trzaskowskiego. Obecny prezydent zanotował wzrost w najnowszym sondażu.

Nowy sondaż prezydencki. Dla kogo II tura? Jest między nimi 5 procent różnicy
Wybory 2020. Andrzej Duda prowadzi w nowym sondażu (PAP, PAP/Marcin Bielecki)

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski jeżdżą po Polsce, by przekonać do siebie wyborców. To ci kandydaci zmierzą się w II turze wyborów o fotel prezydenta. Celem są osoby, które w I turze głosowały na pozostałych kandydatów.

Jest nowy sondaż. Andrzej Duda wygrywa

Pojawił się nowy sondaż, który wskazuje, że pierwsze dni kampanii po I turze są na korzyść Dudy. Badanie przeprowadziła pracownia Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl.

48 proc. ankietowanych odpowiedziało, że 12 lipca zagłosuje na Andrzeja Dudę. Rafał Trzaskowski w tej chwili może liczyć 43-procentowe poparcie.

Zobacz także: Wybory 2020. Tu nie wygrał ani Duda, ani Trzaskowski. Gminy na Podlasiu postawiły na innego kandydata

5 proc. to osoby niezdecydowane. Z kolei 4 proc. badanych przyznało, że nie weźmie udziału w II turze wyborów. Co ciekawe, wśród samych osób zdecydowanych Duda ma poparcie na poziomie 53 proc., a Trzaskowski 47 proc.

Jakiej frekwencji możemy się spodziewać za niespełna dwa tygodnie? Z sondażu wynika, że może to być nawet 64 proc. 24 proc. ankietowanych na pewno nie pójdzie do urny, a 12 proc. jeszcze nie zdecydowało.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić