aktualizacja 

Nowy szef WHO wybrany. Nie ma niespodzianki

11

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o wyborze nowego szefa. Najwyższe stanowisko ponownie piastować będzie Tedros Adhanom Ghebreyesus, który był jedynym kandydatem.

Nowy szef WHO wybrany. Nie ma niespodzianki
Nie będzie zmiany na stanowisku szefa WHO (Getty Images, STEFAN WERMUTH)

Informacja o wynikach wyborów pojawiła się 24 maja. To właśnie tego dnia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że jej szefem nadal będzie Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dotychczasowy szef WHO otrzymał 155 na 160 głosów. Nie wywołało to żadnego zdziwienia, gdyż Etiopczyk był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Tedros Adhanom Ghebreyesus jest szefem WHO od lipca 2017 roku. 57-latek wygrywając tegoroczne wybory zapewnił sobie kolejną pięcioletnią kadencję na tym stanowisku. Czas urzędowania Etiopczyka będzie głównie kojarzony z pandemią koronawirusa. Żaden wcześniej urzędujący szef WHO nie zmagał się z problemem o tak ogromnej skali. W przeszłości Tedros pracował jako minister zdrowia Etiopii.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że szef WHO stał się postacią o globalnej rozpoznawalności. W wyniku zarazy ludzie na całym świecie śledzili konferencje prasowe, na których Tedros Adhanom Ghebreyesus przekazywał najnowsze informacje i wytyczne. Przed 2020 rokiem przewodzący WHO nie miał okazji pojawiać się w mediach z tak dużą częstotliwością.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić