Nowy Targ. "Łapał "stopa" do Krakowa, trafił na komendę

78

Nietrzeźwy 30-latek próbował złapać autostop, którym chciał pojechać do Krakowa. Swoim zachowaniem – w tym m.in. chodzeniem środkiem ruchliwej drogi – stwarzał jednak poważne zagrożenie. Ostatecznie swoją podróż zakończył nie w dawnej stolicy kraju, lecz na komendzie.

Nowy Targ. "Łapał "stopa" do Krakowa, trafił na komendę
Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem nietrzeźwego 30-latka doszło na Alejach Tysiąclecia w Nowym Targu (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje rzecznik Policji Małopolskiej, do sytuacji z udziałem autostopowicza doszło w piątek 6 maja. Około północy ktoś zawiadomił funkcjonariuszy, że środkiem Alei Tysiąclecia w Nowym Targu chodzi mężczyzna, który zatrzymuje jadące auta.

30-letni autostopowicz zatrzymany. Swoją podróż zakończył na komisariacie

Funkcjonariusze policji przyjęli zgłoszenie i udali się na miejsce, gdzie miał znajdować się wspomniany mężczyzna. Na miejscu rzeczywiście zastali nietrzeźwego 30-latka. Okazało się, że to mieszkaniec województwa świętokrzyskiego.

Policjanci ustalili, że 30-latek chciał dostać się do Krakowa. Ponieważ panowała późna pora, nietrzeźwy mężczyzna uznał, że uda się w podróż autostopem. Gdy jego próby złapania "okazji" spełzły na niczym, zaczął wychodzić na jezdnię i zatrzymywać jadące auta.

Ostatecznie 30-latek zakończył podróż nie w Krakowie, ale na komendzie w Nowym Targu. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został więc pozostawiony do wytrzeźwienia. Za wykroczenie, którego się dopuścił, grozi mu mandat w wysokości 100 złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Była przez 7 lat przetrzymywana w trumnie. Historia Colleen Stan
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić