Kamil Różycki
Kamil Różycki| 
aktualizacja 

O krok od tragedii w Janowie Lubelskim. 3-latek chodził sam po mieście

20

Do dramatu mogło dojść w Janowie Lubelskim, gdzie samotnie spacerował 3-latni chłopiec. Na całe szczęście zobaczyła go idąca do pracy policjantka, która widząc brak dorosłych w pobliżu, zainteresowała się dzieckiem.

O krok od tragedii w Janowie Lubelskim. 3-latek chodził sam po mieście
3-latek bez opieki biegł za psem o poranku w Janowie Lubelskim (Getty Images, Xavier_S)

Do zdarzenia doszło w czwartek 18 kwietnia w Janowie Lubelskim. Tam, oczom udającej się do pracy policjantce, ukazał się ubrany w piżamkę 3-letni chłopczyk, biegnący za swoim psem. Po krótkim rozeznaniu się w sytuacji funkcjonariuszka zrozumiała, że jest on pozostawiony bez opieki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Myślał, że nikt nie zauważy. Kamery nagrały, jak kradnie

Zdając sobie sprawę z ogromnego zagrożenia zarówno dla zdrowia, jak i życia malucha, natychmiast zabrała go ze sobą. Już w budynku Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim, próbowano dowiedzieć się, skąd wziął się na chodniku 3-latek bez opieki. Niestety interwencję utrudniała komunikacja z dzieckiem.

Maluch bardzo szybko wrócił do mamy

Na całe szczęście, bardzo szybko w budynku komendy pojawiła się matka dziecka. Jak poinformowała, maluch wyszedł z domu w momencie, gdy wszyscy domownicy spali. Kiedy kobieta jednak wstała i zobaczyła, że 3-latka nie ma, natychmiast przybiegła na komisariat.

Nie minęło dużo czasu, kiedy do dyżurnego przybiegła zdenerwowana kobieta, która szukała swojego synka. Z jej relacji wynikało, że kiedy spała w mieszkaniu, 3-letni syn otworzył sobie drzwi i wyszedł na zewnątrz za psem. Kiedy zorientowała się, że malca nie ma w domu, natychmiast wybiegła go szukać. Trzylatek cały i zdrowy trafił pod opiekę mamy. - relacjonuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim.

Po tej interwencji policjanci apelują do opiekunów, aby jeszcze bardziej zwracali uwagę na swoje pociechy. W przypadku 3-latka z Janowa Lubelskiego było o krok od tragedii. Na tak młodego człowieka pozostawionego bez opieki na ulicy czeka niebywale wiele zagrożeń. Tak, więc jeśli widzimy podobne sytuacje, bez chwili zawahania się powinniśmy powiadomić odpowiednie służby.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić