oprac. Danuta Pałęga| 

Oblał się benzyną. Dramatyczne sceny w Żorach

5

Dziś rano w Żorach miał miejsce dramatyczny incydent. Około 40-letni mężczyzna oblał się benzyną i podpalił. Służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, szybko zareagowały. Na medal zasługuje też reakcja przypadkowych przechodniów, którzy rzucili się na pomoc.

Oblał się benzyną. Dramatyczne sceny w Żorach
40-latek z Żor chciał dokonać samospalenia. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe (Materiały WP, Adobe)

W piątek, 21 czerwca, mieszkańcy dzielnicy Rogoźna w Żorach byli świadkami dramatycznego incydentu. Około 40-letni mężczyzna oblał się benzyną i podpalił, co wywołało natychmiastową świadków, którzy zaalarmowali odpowiednie służby. Na miejsce zdarzenia przybyły wszystkie jednostki ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Otrzymaliśmy zgłoszenie do palącego się mężczyzny, który podpalił się i został ugaszony przez osoby postronne - przekazał Dziennikowi Zachodniemu młodszy brygadier Krzysztof Kuś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach.

Dzięki szybkiej interwencji przechodniów, udało się ugasić płomienie przed przybyciem strażaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tragiczny wypadek w Bydgoszczy. 15-latka zginęła pod kołami tramwaju

Na czas trwania akcji ratunkowej, policja zabezpieczyła ruch na ulicy Wodzisławskiej. Aspirant Marcin Leśniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach, potwierdził: "Na miejscu są również policjanci, którzy zabezpieczają ruch drogowy." Zapewniono, że ruch drogowy powinien zostać przywrócony jeszcze przed godziną 10:00. Tak też się stało.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, jednak stan jego zdrowia pozostaje nieznany. Akcja ratunkowa zakończyła się połowicznym sukcesem, ale dramatyczne wydarzenia na długo pozostaną w pamięci świadków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić