Obostrzenia na 1 listopada. Czy cmentarze znów będą zamknięte?

179

W ostatnim czasie wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Czy z tego powodu cmentarze na Wszystkich Świętych znów będą zamknięte? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Obostrzenia na 1 listopada. Czy cmentarze znów będą zamknięte?
Minister zdrowia Adam Niedzielski (Getty Images, Artur Widak)

W ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa rząd w ostatniej chwili zdecydował się zamknąć cmentarze na Wszystkich Świętych. Polacy dowiedzieli się o tym zaledwie dzień wcześniej, co wywołało duży chaos.

Wszystkich Świętych. Czy cmentarze będą zamknięte?

W poniedziałek podczas konferencji prasowej w Szczecinie zapytano ministra zdrowia, czy w tym roku cmentarze na 1 listopada również zostaną zamknięte.

Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów - to oczywiste. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję - to była sytuacja ekstraordynaryjna - powiedział Adam Niedzielski.
W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni (...) Nasze zabezpieczenie organizacyjne, ale też zdrowotne - mówię o zaszczepieniu - wydaje się elementem, który nie uzasadnia podejmowania takich drastycznych decyzji - dodał.

W poniedziałek odnotowano 684 nowe zakażenia koronawirusem. Dla porównania tydzień temu resort informował o 421 nowych przypadkach zakażeń, a dwa tygodnie temu o 363. Łącznie od początku epidemii w Polsce stwierdzono 2 911 549 zachorowań na COVID-19 i 75 695 zgonów.

Zobacz także: Przebieg czwartej fali COVID-19. Jedyna pozytywna informacja

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić