o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Ocean wyrzucił na brzeg potwora. Żyje 9 km pod powierzchnią wody

289
Podziel się

Na jednej z kalifornijskich plaż dokonano wstrząsającego odkrycia. Ocean wyrzucił tam na brzeg niezwykle rzadko spotykaną rybę głębinową.

Ocean wyrzucił na brzeg potwora. Żyje 9 km pod powierzchnią wody
Przerażająca ryba (Facebook)
bEgAngid

Plażowicz z południowej Kalifornii podczas spaceru na plaży napotkał niesamowite stworzenie. Ocean wyrzucił tam na ląd rybę głębinową żabnicę. Według agencji wycieczek łodzią Ben Estes miał niezwykłe szczęście, że natknął się na to zwierzę.

Ryba nie jest rzadka i w oceanach występuje wiele podobnych osobników. Jej niezwykłość polega jednak na tym, że bulwiasta bestia występuje zwykle na głębokości ponad 9 tysięcy metrów. Prawdopodobieństwo znalezienia jej na plaży jest bardzo niskie. Nie wiadomo, jak trafiła tam w nienaruszonym stanie.

bEgAngif
Chociaż sama ryba nie jest rzadka, niezwykle rzadko można zobaczyć taką nietkniętą wzdłuż plaży w południowej Kalifornii - napisała agencja.

Ciało ryby dostosowane jest to życia na dużych głębokościach. Charakteryzuje się długą, mięsistą płetwą grzbietową, która rozciąga się przed jej pyskiem. Uwagę zwraca również fosforyzującą bańką, która może emitować światło, aby zwabić ofiarę żabnicy. Martwe stworzenie trafiło do Kalifornijskiego Departamentu Ryb i Przyrody. W przyszłości może znaleźć swoje miejsce w muzeum lub innej instytucji edukacyjnej.

bEgAngil
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zdecydowana zmiana nastroju w słowach dr Karaudy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgAngiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(289)
smakosz
miesiąc temu
Mnie tylko ciekawi jak ta ryba smakuje.
Xenia z Grodn...
miesiąc temu
Nie wiadomo, jak trafiła tam w nienaruszonym stanie - zatem gdyby znalezli ja w stanie "naruszonym" to odpowiedz bylaby oczywista? zupelny belkot.
DARNOK - KONR...
miesiąc temu
do GGG: odpowiedz, jakie masz wykształcenie? Tak jak w tytule: „makabryczne…” ale nie znalezisko, a artykulisko. „Według agencji wycieczek łodzią...” – świetne, wiarygodne źródło. „występuje zwykle na głębokości ponad 9 tysięcy metrów”; to trochę inaczej w Wikipedii: „Spotykana na głębokościach od 20–1000 m”. Cymesik językowy: „zobaczyć taką nietkniętą wzdłuż plaży w Południowej Kalifornii”. Poza stylistyką, to znaczy że w Północnej możemy ją codziennie spotkać.
bEgAngiH
nnn
miesiąc temu
A możn asonsumować czy trzeba się zanurzyć 9 km pod wodę
pani od polsk...
miesiąc temu
"nietkniętą wzdłuż plaży"
analfabeta
miesiąc temu
Tutaj to nie można się dołączyć do tych wysoko uconych , bo zaraz Cię skrytykują . W Polsce to wszyscy są wysoko kształceni ....
Ran
miesiąc temu
9000 m? Czy autor tego badziewnego pseudo artykułu zna się na czymkolwiek? 9000 m to 1000 mniej niż najgłębsze miejsce w oceanie rów mariański. Mało tego, gdyby autor przeczytał wpis z FB, który sam cytuje to jest tam wyraźnie napisane że te ryby żyją na głębokości 3000 stóp czyli dokładnie 914 m a nie 9 km. Sorry ale czy wy jakieś szkoły kończycie ? czy tak z ulicy was biorą prosto do klawiatury byle by coś naklepać? Pozdrawiam geniuszy
jalu kurek
miesiąc temu
....chyba...9km od brzegu...bo taka głębia to chyba duszy
Krótki Jarek
miesiąc temu
Krycha, skąd Ty tam???
***** ***
miesiąc temu
Mi przypomina prezesa !!!!
Bartosz Kamie...
miesiąc temu
Nie chcę psuć zabawy lecz ta ryba żyje kilometr pod wodą ;)
ram-żesz
miesiąc temu
Potworne i wstrząsające - a do tego jakie głębokie...
siostra przeł...
miesiąc temu
ofiara niepożądanych skutków ubocznych injekcji na dawida.
bEgAngiz
Uczeń
miesiąc temu
Ta rybka nosi kaganek oświaty przed sobą, na pewno prowadzi jakieś zajęcia
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić