Odkrycie przy autostradzie A4. Mieszkaniec Katowic natknął się na to w lesie

44

Oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku w chorzowskim lesie. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów. Na pocisk natknął się spacerujący po lesie mężczyzna.

Odkrycie przy autostradzie A4. Mieszkaniec Katowic natknął się na to w lesie
Niebezpieczne znalezisko w chorzowskim lesie. (Policja)

Podczas niedzielnego spaceru po leśnych terenach w pobliżu autostrady A4 mieszkaniec Katowic natknął się na niebezpieczne znalezisko. Niewybuch, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej leżał na ziemi. Na miejsce zostali skierowani chorzowscy mundurowi.

Wśród nich był policjant przeszkolony do wykonania rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Skorodowany pocisk artyleryjski miał niespełna 50 cm.

Policjanci po wyznaczeniu bezpiecznej strefy pilnowali niewypału do czasu przyjazdu saperów. Następnego dnia na miejsce przybyli żołnierze z patrolu saperskiego i zabezpieczyli pocisk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Remont torowiska w Pabianicach. Zaskakujące odkrycia wydłużają prace
Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch nie wolno pod żadnym pozorem go przenosić, dotykać ani próbować rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji- przypominają mundurowi.

W miarę możliwości miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, trzeba tak oznaczyć lokalizację, aby można ją bez trudu wskazać interweniującym służbom.

W minioną niedzielę z kolei po godzinie 12.00 policjanci z Gliwic otrzymali informację o tym, że grupa płetwonurków, która pływała w jeziorze w Gliwicach Czechowicach, odkryła na dnie przedmiot przypominający niewybuch.

Pocisk leżał na głębokości około 3 metrów, w odległości kilku metrów od brzegu. Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez policjantów, a policyjny pirotechnik rozpoznał w niewybuchu granat moździerzowy.

W takiej sytuacji procedury przewidują powiadomienie wojskowych saperów. Wydobyciem niebezpiecznego znaleziska zajmą się wyspecjalizowani saperzy z jednostki ze Świnoujścia.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić