o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Pakistan. 13-latka została porwana i zmuszona do przejścia na islam

31
Podziel się

Do porwania Arzoo Raja doszło w Karaczi w prowincji Sindh. Sprawcą uprowadzenia 13-latki okazał się Ali Azhara. 44-letni mężczyzna wymusił na dziewczynce zmianę religii, a później – ślub. To nie pierwszy taki przypadek w Pakistanie.

Pakistan. 13-latka została porwana i zmuszona do przejścia na islam
Zdjęcie ilustracyjne (Unsplash.com, @mhrezaa)
bDTadZaZ

Jak informuje Times of India, Arzoo Raja była przedstawicielką chrześcijańskiej mniejszości w Pakistanie. Tragedia 13-latki nie jest odosobnionym przypadkiem. W kraju regularnie dochodzi do uprowadzeń chrześcijanek oraz wyznawczyń hinduizmu przez znacznie starszych mężczyzn.

Pakistan. 13-latka została porwana i zmuszona do ślubu

Ofiary porwań są zmuszane do przejścia na islam i – często jeszcze tego samego dnia – małżeństwa ze swoimi oprawcami. Rodziny zwykle dowiadują się o ich losie po tym, jak zgłaszają zaginięcie córek na lokalny komisariat policji.

bDTadZbb
Porwanie, nawrócenie i małżeństwo tego samego dnia są w takich przypadkach powszechną praktyką i miało to miejsce także w sprawie Arzoo, w tej kolejności – wyjaśnił Naveed Walter, prezes organizacji Human Rights Focus Pakistan (HRFP), walczącej o ochronę praw człowieka (Times of India).
Zobacz także: Zobacz też: Miasto uprowadzonych dzieci
bDTadZbh

Organizacja Human Rights Focus Pakista zajęła się sprawą porwanej dziewczynki. Jak ustało się ustalić pracownikom HRFP, w akcie ślubu i konwersji na islam figuruje fałszywa informacja, że Arzoo Raja ma 18 lat. Dodatkowo po zmianie religii nastolatce zmieniono imię na Faatima.

Matka 13-latki potwierdziła dodatkowo, że załączone do dokumentów zdjęcie przedstawia obcą kobietę, a nie jej córkę. Kobieta chciała się spotkać z dziewczynką, jednak nie dopuścił do tego Ali Azhara, jej porywacz.

W sprawę zaangażowała się także Anila Gulzar, działaczka na rzecz praw mniejszości religijnych w Pakistanie. Kiedy Gulzar przedstawiła sprawę porwania 13-latki lokalnemu sędziemu, ten jednak dowodził, że dziewczynka była na tyle dorosła, że mogła podjąć decyzję o ślubie i konwersji na islam.

bDTadZbi
Mniejszości nie mają w Pakistanie żadnych praw. Nie są nawet bezpieczne. (...) Obrońcy praw człowieka i politycy milczą na temat okrucieństw popełnianych na przedstawicielach mniejszości. Nawet w sądach nie ma sprawiedliwości dla ofiar – ubolewa Anila Gulzar (Times of India).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTadZbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
tert56
6 miesięcy temu
dziki kraj
Zik
6 miesięcy temu
Dobrze że do naszego kraju ich nie wpuścili.
Taka prawda
6 miesięcy temu
Tak jest, jeszcze trochę i w Polszy tak będzie
bDTadZbD
Goldengecko
6 miesięcy temu
Szwecja już powinna się przygotowywać na takie akcje
Malinka
6 miesięcy temu
To tak jak Piebiak powiedział : swoich nie zamykamy ! Można robić wszystko.....
Najnowsze komentarze (31)
Słowik
6 miesięcy temu
Muzułmanie powinni wyjechać z Polski
ak001
6 miesięcy temu
A nasz nowy, cudowny minister oświaty też będzie ponownie nawracał nasze dzieci na wiarę w Boga i PiS... A może w odwrotnej kolejności?
🧜‍♀️🧜‍♀️🧜‍...
6 miesięcy temu
Właśnie trzeba to w Polsce wprowadzić wtedy kobiety miały by więcej praw🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
PRAWDA
6 miesięcy temu
Porywanie dziewczynek przez mężczyzn, zmuszanie ich do zmiany religii, gwałcenie ich i poniżanie przez resztę strasznego życia - to jest powód do ogólnopolskich strajków, a nie: wolność wyboru do zabicia własnego dziecka.
Taaa
6 miesięcy temu
Ci nowocześni chcieli ich do nas sprowadzić . Na szczęście przegrali wybory .
Siwyjon
6 miesięcy temu
PRZECIEŻ TO JEST TAM NORMĄ TO CO WAS GORSZY. ICH BÓG MIAL ZONE 9 LETNIĄ AISHA
Cholewa
6 miesięcy temu
To samo we Francji za 100 lat. W PL może za 150. Z demografią i postępującym rozwodnieniem własnej toższamości nie wygramy.
Black Live
6 miesięcy temu
Myślałem, że to we Francji
bDTadZbv
Berg
6 miesięcy temu
Czy komuś zależy na tym żeby zlikwidować niesprawiedliwości i krzywdy ludzkie na tej ziemi?? Napewno nie.Jak nie ma w tym interesu to wogóle. Taki jest ten Świat!!
Swojak
6 miesięcy temu
Fanatycy religijni różnymi sposobami zmuszają ludzi do przyjęcia ich religii na przykład porwanie lub tortury .tylko po To żeby ofiarą była takiego wyznania jak porywacze lub mają też inne sposoby .w Pakistanie czy Afganistanie to jest normą. Owszem policja znajdzie osobę porwana ale jej powrót do normalności często trwa latami
xxxv
6 miesięcy temu
Czy w Polsce znajdzie się wystarczająco dużo ludzi, aby protestować przeciwko wprowadzeniu islamu w naszym kraju i żeby nie pozwolić na śluby mężczyzn z dziewczynkami, które nie są pełnoletnie? Czy może chrześcijaństwo w Polsce już całkowicie wymarło? Nie pozwólcie, by dzieci (w wyniku gwałtu lub z przymusu) musiały rodzić dzieci!!!!!
Serio
6 miesięcy temu
W głowie się nie mieści. Powinni spuścić bombę na ten cały szit
oko prawdy
6 miesięcy temu
haha dobrze że ich nie wpuścili co by miał do roboty Kuchciński i syn Kurskiego swoich pakisów mamy tyle że swoich nie ruszają ....
inżynier
6 miesięcy temu
Cudowna kultura ! A u nas miało być tak samo.Straszny PiS zahamował to ubogacanie naszej kultury beżową
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić