Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Pakistan. 13-latka została porwana i zmuszona do przejścia na islam

50

Do porwania Arzoo Raja doszło w Karaczi w prowincji Sindh. Sprawcą uprowadzenia 13-latki okazał się Ali Azhara. 44-letni mężczyzna wymusił na dziewczynce zmianę religii, a później – ślub. To nie pierwszy taki przypadek w Pakistanie.

Pakistan. 13-latka została porwana i zmuszona do przejścia na islam
Zdjęcie ilustracyjne (Unsplash.com, @mhrezaa)

Jak informuje Times of India, Arzoo Raja była przedstawicielką chrześcijańskiej mniejszości w Pakistanie. Tragedia 13-latki nie jest odosobnionym przypadkiem. W kraju regularnie dochodzi do uprowadzeń chrześcijanek oraz wyznawczyń hinduizmu przez znacznie starszych mężczyzn.

Pakistan. 13-latka została porwana i zmuszona do ślubu

Ofiary porwań są zmuszane do przejścia na islam i – często jeszcze tego samego dnia – małżeństwa ze swoimi oprawcami. Rodziny zwykle dowiadują się o ich losie po tym, jak zgłaszają zaginięcie córek na lokalny komisariat policji.

Porwanie, nawrócenie i małżeństwo tego samego dnia są w takich przypadkach powszechną praktyką i miało to miejsce także w sprawie Arzoo, w tej kolejności – wyjaśnił Naveed Walter, prezes organizacji Human Rights Focus Pakistan (HRFP), walczącej o ochronę praw człowieka (Times of India).
Zobacz także: Zobacz też: Miasto uprowadzonych dzieci

Organizacja Human Rights Focus Pakista zajęła się sprawą porwanej dziewczynki. Jak ustało się ustalić pracownikom HRFP, w akcie ślubu i konwersji na islam figuruje fałszywa informacja, że Arzoo Raja ma 18 lat. Dodatkowo po zmianie religii nastolatce zmieniono imię na Faatima.

Matka 13-latki potwierdziła dodatkowo, że załączone do dokumentów zdjęcie przedstawia obcą kobietę, a nie jej córkę. Kobieta chciała się spotkać z dziewczynką, jednak nie dopuścił do tego Ali Azhara, jej porywacz.

W sprawę zaangażowała się także Anila Gulzar, działaczka na rzecz praw mniejszości religijnych w Pakistanie. Kiedy Gulzar przedstawiła sprawę porwania 13-latki lokalnemu sędziemu, ten jednak dowodził, że dziewczynka była na tyle dorosła, że mogła podjąć decyzję o ślubie i konwersji na islam.

Mniejszości nie mają w Pakistanie żadnych praw. Nie są nawet bezpieczne. (...) Obrońcy praw człowieka i politycy milczą na temat okrucieństw popełnianych na przedstawicielach mniejszości. Nawet w sądach nie ma sprawiedliwości dla ofiar – ubolewa Anila Gulzar (Times of India).
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić