Aniela Siwek| 
aktualizacja 

Ogromny przemyt zwierząt. Marynarze usłyszeli dziwne odgłosy

10

Na statku w Indonezji znaleziono 74 papugi wepchnięte do plastikowych butelek po wodzie. 10 z nich było martwych. W kraju z każdym rokiem rośnie liczba przemycanych i sprzedawanych na czarnym rynku egzotycznych zwierząt.

Ogromny przemyt zwierząt. Marynarze usłyszeli dziwne odgłosy
Papugi były związane i wciśnięte w butelki po wodzie.

Na statku zacumowanym w Indonezji w regionie Papui odkryto ponad 70 papug wciśniętych w plastikowe butelki po wodzie. Policja z miasta Fakfak powiedziała, że ​​o wszystkim powiadomiła ich załoga statku, którą zaniepokoiły dziwne odgłosy dochodzące z jednej ze skrzyń.

Załoga statku powiedziała nam, że podejrzewali, że w skrzyni znajdują się zwierzęta, ponieważ słyszeli dziwne odgłosy - powiedział lokalnej policji z miasta Fakfak Dodik Junaidi.

Papugi wciśnięto w butelki po wodzie

Okazało się, że w skrzyni było 64 żywych i 10 martwych papug. Należą do gatunku zwanego dama niebieskobrzucha. To popularne wśród ludzi papugi pochodzące z Nowej Gwinei i pobliskich mniejszych wysp.

Zobacz także: Zobacz też: Szwajcaria kontra wilki. Referendum w sprawie złagodzenia ograniczeń dla myśliwych

Jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań, a przeznaczenie ptaków nie jest znane. W rozległych dżunglach Indonezji żyje ponad 130 zagrożonych gatunków ptaków, czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju poza Brazylią. Bardzo często stają się jednak ofiarami kłusownictwa.

Handel zagrożonymi gatunkami kwitnie. Egzotyczne ptaki są zwykle przemycane przez doskonale zorganizowane gangi, a później sprzedawane jako zwierzęta domowe oraz symbole luksusu. Australijska kakadu palmowa, może osiągnąć cenę nawet 30 tys. dolarów, czyli ponad 110. tys. złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić