aktualizacja 

Okradł mieszkanie Ukrainki i zrobił sobie zdjęcie. Już wiedzą, kim jest

Rosyjski żołnierz obrabował mieszkanie Ukrainki w Irpieniu i zrobił zdjęcie kamerą Polaroid. Zostawił jednak fotografię w okradzionym mieszkaniu. Okazało się, że to 26-letni Nikita Tretiakow. Pochodzi z Rostowa nad Donem. Sprawcę udało się namierzyć dzięki sztucznej inteligencji.

Okradł mieszkanie Ukrainki i zrobił sobie zdjęcie. Już wiedzą, kim jest
Rosjanin zrobił sobie zdjęcie w mieszkaniu Ukraińców (Twitter)

Do zdarzenia doszło w marcu, kiedy podkijowskie miasto Irpień było zajęte przez wojska rosyjskie. Wówczas jeden z żołnierzy włamał się do mieszkania kobiety i ukradł jej rzeczy osobiste, w tym m.in. złotą biżuterię. Rosjanie mieszkali tam przez około trzy tygodnie.

Rosjanin zrobił zdjęcie aparatem Polaroid. Ustalono jego tożsamość

Kiedy Ukrainka wróciła do domu, znalazła pod dywanem fotografię najeźdźcy - zrobił je aparatem Polaroid, z którego zdjęcia wywołują się po jakimś czasie. Rosjanin najprawdopodobniej nie był tego świadomy.

Znalazłam jego zdjęcie 14 maja. Żołnierz myślał, że aparat nie działa - opowiedziała kobieta portalowi "Ukraińska Prawda".

Sprawą zajęło się ministerstwo transformacji cyfrowej Ukrainy. Jak napisał szef resortu, Mychaiło Fedorow, w ciągu kilku minut, dzięki sztucznej inteligencji, udało się ustalić tożsamość Rosjanina. Okazał się nim 26-letni Nikita Tretiakow, pochodzący z rosyjskiego Rostowa nad Donem.

Przy pomocy sztucznej inteligencji udało nam się zidentyfikować tego "miłośnika selfie". Znaleźliśmy jego stronę na portalu VKontakte [rosyjska sieć społecznościowa - przyp. red.] – napisał Fiodorow na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Typowy przykład strony rosyjskiego żołnierza"

Jak dodał minister, strona najeźdźcy jest "typowym przykładem profilu rosyjskiego żołnierza". Ma tam zdjęcia z samochodami i alkoholem, z wojska, ale również w pobliżu starych rosyjskich domków jednorodzinnych.

Dziś każdy rosyjski najeźdźca musi pamiętać, że cały czas go obserwujemy, znamy każdy jego krok i zapisujemy wszystkie dane. Dlatego nie będzie można uciec od odpowiedzialności za znęcanie się nad Ukraińcami. Kara będzie okrutna i bardzo uczciwa – podkreślił minister.
Zobacz także: Kissinger zbudził kontrowersje. Polityk mówi o błędzie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić