o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Przerażające nagranie z DK94. Zobacz, co wyłoniło się z mroku

36
Podziel się

Między Olkuszem a Sławkowem, gdzie przebiega droga ekspresowa DK 94, uczestnik ruchu był świadkiem zdarzenia mrożącego krew w żyłach. Wszystko zarejestrowała kamera samochodowa.

Przerażające nagranie z DK94. Zobacz, co wyłoniło się z mroku
Kluczowy moment, który uchwyciła kamera samochodowa. (YouTube\AutemSzanujeZasady)
bDeVkgUR

Zdarzenie zarejestrowała kamera samochodowa, którą mężczyzna miał włączoną w trakcie jazdy. Kierowca pędził z dużą prędkością - do czego też służy droga ekspresowa - gdy nagle, z ciemności, wyłonił się... koń, zmierzający niemal wprost na niego.

Zwierzę biegło po pasie, który znajdował się najbliżej lewej krawędzi prawej strony drogi ekspresowej. Koń kłusował pod prąd.

bDeVkgUT

Brakowało dosłownie centymetrów, aby zwierzę zderzyło się z nadjeżdżającym autem. Strach pomyśleć, co stałoby się z kierowcą, gdyby koń z impetem wylądował na przedniej szybie auta.

Koń na drodze DK 94 między Sławkowem a Olkuszem.19.09.2020 chwila po północy

Widoczność była słaba. Uratowała go czujność

Zdarzenie miało miejsce 19 września, zaraz po północy. Mało brakowało, aby sytuacja skończyła się w tragiczny sposób.

bDeVkgUZ

"Ekspresówka" nie w każdy miejscu oświetlona jest dobrze, a gdzieniegdzie, co widać na filmie, lamp po prostu nie ma. Kierowca miał więc ograniczone pole widzenia. Jego reakcja na widok biegnącego konia jest jednak zadziwiająca. Mężczyzna od razu odbił kierownicą lekko w prawo, co być może go uratowało.

Nie umiemy korzystać z autostrad

bDeVkgVu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
el kopyto
miesiąc temu
Przecież koń poruszał się drugą stroną jezdni zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Więc co za sensacja?
zyga
miesiąc temu
o jakiej czujności piszecie - kierowca w żaden sposób nie zareagował (nie miał czasu zobaczył go w ostatniej sekundzie ) miał szczęście że koń biegł drugim pasem
Teo
miesiąc temu
Jaka ekspresowka???? To normalna DK tyle, że ma 2 jezdnie. Co pare km skrzyżowanie ze światłami. Z lasów od północnej strony przechodzą dziki i sarny. Ograniczenia do 60km/h na sporej części drogi. Nie ma siatek, bezkolizyjnych skrzyżowań. Także jedyne co sie zgadza to to że kieriwca jechał za szybko i że miał szczęście.
bDeVkgVv
polo
miesiąc temu
Koń nie miał włączonych świateł i gnał pod prąd . Gdzie policja ja się pytam .
Kroll
miesiąc temu
Od kiedy DK94 jest drogą ekspresową? Ja sie pytam?
Najnowsze komentarze (36)
2020
miesiąc temu
a te dwa samochody na awaryjnych jeden wjechał w drugiego??
kierowca
miesiąc temu
Dzięki Bogu nie stało się nic groźnego kierowcy i koniowi.
BeaNor
miesiąc temu
Biedny konik. Spłoszone zwierzę, nie wie o co chodzi i co się dzieje, zagubione. Dobrze, że nic mu się nie stalo. Ludzie, my mamy rozum, koń - nie. Jezdzmy OSTROŻNIE, NIE ZABIJAJMY SIEBIE ANI ZWIERZĄT!
kon
miesiąc temu
przecie odbił po czasie, więc refleks nie ma tu nic do rzeczy, każdy gdy zobaczy coś nie przewidzianego odbija kierownicą - normalne :P
Rafi
miesiąc temu
Kierowca co najmnie dwukritnie przekroczyl dozwolona predkosc jazdy na tym odcinku. Gdyby jechal zgodnie z przepisami to w tych warunkach na światlach drogowych spokojnie zobaczyłby nawet zająca i zbążyłby wyhamowac. W tym przypadku koń miał szczęście bi trafil na pirata.
el kopyto
miesiąc temu
Przecież koń poruszał się drugą stroną jezdni zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Więc co za sensacja?
Jezdziec
miesiąc temu
normalne tylko szkoda ze nie oswietlony.....
Ból Dupy
miesiąc temu
Dlaczego kierowca nie wezwał policji? Koń powinien dostać mandat za jazdę pod prąd i bez świateł.a może kon był pod wpływem.trzeba go było alkomatem zbadac
bDeVkgVn
Ból Dupy
miesiąc temu
Trzeba zrobić szkolenie z ruchu drogowego dla koni i koni z wozami. Żeby umiały się bez woznicy poruszać prawidłowo. Koń bez świateł i bez ważnego przeglądu zapierd z nadmierną prędkością. Koń nie miał świateł więc i przeglądu też nie.
End
miesiąc temu
Ran Lora ran.Uciekaj
Walsie.
miesiąc temu
Kiedyś spotkałem Giertycha na drodze.
magda
miesiąc temu
Po pierwsze nie zareagowal prawidłowo powinien zjechac na bok zadzw na 112 i ostrzec o sytuacji innych ludzi.Po drugie koń sie komuś zerwał z posttonka na polu wiec to nie sensacja szukajcie tam gdzie naprawde cos sie dzieje.
Jorg
miesiąc temu
"Kierowca pędził z dużą prędkością - do czego też służy droga ekspresowa" - czyżby na ekspresówce nie obowiązywały przepisy ruchu drogowego - ograniczenie prędkości, dostosowanie prędkości do warunków (słaba widoczność)? No a późnie powstają inne wybitne "dzieła" - kierujący z nieznanych przyczyn zderzył się z koniem. "Ałtorowi" proponuję przed wyprodukowaniem kolejnego podobnie "wiekopomnego" dzieła zderzenie jego głowy (nie z koniem - szkoda konia) ze ścianą - pomóc nie pomoże ale nie zaszkodzi.
olo
miesiąc temu
Kiedyś spotkałem łososia na drodze
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić