Opoczno. Aż trudno uwierzyć, gdzie schował się przed policją

2

Niezwykłym sprytem wykazał się przestępca z Opoczna, którego zatrzymali policjanci. Mężczyzna, chcąc uniknąć aresztowania schował się przed mundurowymi w specjalnie skonstruowanej skrytce.

Opoczno. Aż trudno uwierzyć, gdzie schował się przed policją
Mężczyzna ukrywał się w specjalnie przygotowanej skrytce (Policja)

Do zatrzymania rodem z hollywoodzkiej produkcji doszło 22 grudnia. 49-letni opocznianin na swoim sumieniu ma szereg różnych przestępstw. W przeszłości odpowiadał m.in. wyłudzenia odszkodowań, kradzieże, a tym razem sąd wystawił na niego nakaz aresztowania za proceder alkoholowy. Nielegalna produkcja przez wiele lat była jego jedynym źródłem utrzymania.

Mężczyzna nie stawił się do zakładu karnego w celu odbycia kary. W związku z tym do jego domu zapukali policjanci. 49-latek w przeszłości dał się poznać funkcjonariuszom z zamiłowania do ukrywania się w stworzonych przez siebie skrytkach. Chował w nich również nielegalne towary, którymi handlował. Nie inaczej było podczas zatrzymania, do którego doszło 22 grudnia.

Policjanci również i tym razem mieli problem ze zlokalizowaniem 49-latka. Przestępca regularnie przebudowywał swój dom, przez co przy każdej wizycie mundurowych w budynku pojawiały się nowe skrytki. 22 grudnia w obronie poszukiwanego stanęła jego rodzina. Jej członkowie przekonywali funkcjonariuszy, że mężczyzny nie ma w domu. Ci widzieli go jednak przez okno, jak ucieka do piwnicy.

Skrupulatne przeszukanie podziemnych pomieszczeń przyniosło oczekiwane skutki. Po pewnym czasie policjanci odkryli ruchome półki, które były obciążone różnymi przedmiotami. To właśnie po ich odsunięciu odkryto skrytkę o wysokości ok. 150 cm, w której chował się poszukiwany. Wraz z nim znaleziono tam również nielegalne papierosy.

Zobacz także: Pegasus używany w Polsce. „Wracają metody z czasów PRL”
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić