o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Orędzie Tomasza Grodzkiego w obronie wolnych mediów. "Nie chodzi o pieniądze"

86
Podziel się

W czwartek o godz. 20 marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił orędzie w obronie wolnych mediów. Odniósł się do środowego protestu i podkreślił, że wolne media są fundamentem demokracji. "Media zamilkły wczoraj na krótko po to, by nie musieć zamilknąć na zawsze" - powiedział.

Orędzie Tomasza Grodzkiego w obronie wolnych mediów. "Nie chodzi o pieniądze"
Tomasz Grodzki wygłosił orędzie w obronie wolnych mediów (PAP)
bEKUNIMR
Szanowni Państwo! Wczoraj zamilkły wolne media, zamilkły na chwilę, byśmy mogli sobie uświadomić, o co toczy się gra. Nie chodzi o pieniądze. Stawką jest wolność. Stawką jest prawda - rozpoczął swoje orędzie Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu odniósł się do stanu wojennego. Przypomniał, że jego "złowieszczy mrok" zaczął się od braku "Teleranka" i wyłączonych telefonów.

Media zamilkły wczoraj na krótko po to, by nie musieć zamilknąć na zawsze. Ale aby tak się nie stało, nie możemy milczeć my, nie może milczeć demokratyczny Senat - powiedział.
bEKUNIMT

Grodzki przypomniał, że media płacą już podatki - CIT, VAT, koncesje i inne daniny publiczne. Z własnych zasobów przeznaczają również wiele milionów złotych na działalność kulturalną i charytatywną.

Tymczasem tzw. media publiczne dostają z naszych pieniędzy co roku gigantyczną kwotę 2 miliardów złotych na swoją działalność podczas gdy te pieniądze powinny zostać przeznaczone na wsparcie ochrony zdrowia walczącej z COVID-19, czy na onkologię, o co bezskutecznie wnioskował Senat. Gdyby rząd rzeczywiście chciał wesprzeć dodatkowymi pieniędzmi Narodowy Fundusz Zdrowia, to nie powinien pod pretekstem szukania pieniędzy na zdrowie nakładać nowy podatek na wolne media - stwierdził.
Wolne media są fundamentem demokracji obok trójpodziału władzy, przestrzegania praw człowieka, poszanowania jego godności czy niezależności sądownictwa. Gwarantują pluralizm i obiektywne przedstawianie rzeczywistości. Stanowią tamę przed zalewem jednostronnej, kłamliwej propagandy. Rolą wolnych mediów jest patrzeć na ręce władzy, każdej władzy - dodał.
bEKUNIMZ

Tomasz Grodzki o "zamachu na wolne media"

Marszałek Senatu stwierdził, że nie ma wątpliwości, iż celem tego projektu jest "stłumienie wszelkiej krytyki rządzących i nałożenie kagańca na niezależne media". Wezwał rząd do wycofania się z niego i podkreślił, że Senat "nie zaakceptuje zamachu na wolne media".

Nie można z jednej strony zasilać ogromnymi sumami z naszych podatków telewizji zwanej dawniej publiczną, a jednocześnie z drugiej obciążać haraczem media, które są krytyczne wobec władzy. Wczorajszy czarny ekran to przestroga. Oby ich czerń nie zwiastowała czarnej nocy rządów autorytarnych, których następnym krokiem może być wyłączenie internetu i dalsze ograniczanie swobód obywatelskich - powiedział Tomasz Grodzki.
bEKUNINa
Umysły, w których zakiełkowały pomysły tak restrykcyjnej ustawy z pewnością nie są zainteresowane rozkwitem demokracji w naszym kraju. Raczej marzy im się władza absolutna i karmienie społeczeństwa fałszywą propagandą aż do całkowitego zniewolenia naszego narodu - dodał.

W środę polskie media komercyjne protestowały przeciwko propozycji nałożenia podatku od przychodów z reklam. Nie działało wiele portali internetowych, stacji telewizyjnych i radiowych. Widzowie i czytelnicy widzieli jedynie czarny ekran informujący o akcji "Media bez wyboru".

Zobacz także: Media bez wyboru. Andrzej Duda podsumowany. RPO udzielił rady

bEKUNINb
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKUNINu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
Polacy
8 miesięcy temu
Ten człowiek to wstyd dla Polski.
Tytus Romek.....
8 miesięcy temu
Grodzki ma czelność mówić o wolnych mediach . To właśnie on i frakcja oszustów i złodziei chcą zniszczyć , jedyne prawdziwe wolne Polskie media . Człowiek bez honoru zdrajca Polski na usługach szkodzących Polsce korporacji.
koperta
8 miesięcy temu
Zdrada, żenada , obłuda , człowiek w Senacie śmieszniejszy od śmieszności , niemiecki Polak !
bEKUNINv
sztuba
8 miesięcy temu
ZA TAKICH MARSZALKOW TO POLACY DZIEKUJA [PRZEKRET]
p..1
8 miesięcy temu
Bardzo mi wstyd za takiego Marszałka. Co nim kieruje, że takie głupoty wygaduje? Choć odrobinę patriotyzmu, choć trochę walki o dobro Ojczyzny Panie Marszałku! Tego od Pana oczekujemy. A nie tylko zagranica i zagranica. Jeżeli tam Panu Pasuje to proszę, nikt Pana tu nie trzyma.
gość
8 miesięcy temu
I to mówi Polski Marszałek Senatu?Zamach na media?O czyje interesy dba, bo na pewno nie Polskie. Czy płacenie podatków dla bogatych to zamach?A co My, przeciętni Kowalscy płacący podatki, mamy powiedziec? To są działania na niekorzyść państwa Polskiego.
Macierewicz
8 miesięcy temu
Wy tutaj o Grodzkim a nie wiecie co się na świecie dzieje.Biden chce wypuścić 60 islamistów z Kuby.Wiezienie i bazę amerykańska zlikwidować.Oby ci terroryści nie przylecieli do nas..
Polak
8 miesięcy temu
Ale na narty w góry pojechał i narażał swoją ochronę ze zachorują, mądrala z PO
afrykaner
8 miesięcy temu
nie dla reklam w telewizji.
Taaa
9 miesięcy temu
WOLNE media ?! Buahahahahaha
Obłuda NIE
9 miesięcy temu
Jeśli Grodzki zarzeka się,że nie chodzi tutaj o pieniądze-TO NA PEWNO O NIE CHODZI. Ten człowiek jest niewiarygodny i obłudny,podobnie jak zarzekał się,że nie przyjmował żadnych pieniędzy od pacjentów i ich rodzin.
miś
9 miesięcy temu
GRODZKI DOMAGA SIĘ KOPERTY
obserwator
9 miesięcy temu
Może czas zakończyć te orędzia samozwańczego króla. Dziwny ten kraj gdzie nie można się dobrać do gościa który ma coś za uszami. Tylko dlatego bo ma stołek.
bEKUNINn
H1120
9 miesięcy temu
Przykładem średniowiecznej Anglii można wprowadzić podatek od ilości okien w mieszkaniu,długości włosów, brody i wreście turecki podatek od braku uzębienia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić