Orgia na plebanii. Kuria ma problem

347

Opinia publiczna jest wstrząśnięta doniesieniami o orgii na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Kuria biskupia w Sosnowcu powołała specjalną komisję, która ma zbadać wydarzenia z końcówki sierpnia. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", prokuratura oraz policja odmówiły jednak kurii w Sosnowcu ujawnienia nazwisk uczestników zorganizowanej przez księdza Tomasza imprezy.

Orgia na plebanii. Kuria ma problem
Ciąg dalszy afery w Sosnowcu. Kuria w Sosnowcu ma problem (Adobe Stock)

Te wydarzenia dla wielu Polaków okazały się nie lada szokiem. W nocy z 30 na 31 sierpnia 2023 roku ksiądz Tomasz Z. z parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej na Śląsku zaprosił do swojego mieszkania służbowego dwie osoby, w tym męską prostytutkę.

Uczestnicy orgii zażywali środki na potencję, co spowodowało zagrożenie życia dla jednego z nich. Na miejsce wezwano pogotowie, jednak bojąc się skandalu, odmówiono wpuszczenia ratowników do potrzebującego pomocy mężczyzny. Konieczna była interwencja policji.

Obecnie wiemy, że bohater skandalu seksualnego na plebanii w Dąbrowie Górniczej został pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych do czasu wyjaśnienia sprawy. Ksiądz Tomasz Z. został zmuszony do zamieszkania poza parafią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Seksafera w parafii. Czy Kościół powinien znieść celibat?

Oprócz tego kuria biskupia w Sosnowcu powołała specjalną komisję, która ma zbadać wydarzenia z końcówki sierpnia. Pojawia się jednak problem, bowiem jak podaje "Gazeta Wyborcza", prokuratura oraz policja odmówiły jednak kurii w Sosnowcu ujawnienia nazwisk uczestników zorganizowanej przez księdza Tomasza imprezy.

To oznacza, że powołana przez biskupa komisja nie ma żadnej mocy i musi teraz bazować na "dobrej woli" organizatora zabawy.

Orgia w Dąbrowie Górniczej. Kuria nie otrzymała pomocy

Jak podkreśla wspomniane źródło, biskup Grzegorz Kaszak jest w dobrych relacjach z pochodzącym z Sosnowca Bogdanem Święczkowskim, wieloletnim szefem Prokuratury Krajowej (obecnie sędzią Trybunału Konstytucyjnego), Michałem Wójcikiem, sekretarzem stanu w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego czy generałem Jarosławem Szymczykiem.

To jednak nie pomogło. Prokuratura prowadząca postępowanie przyznała, że ze względu na dobro śledztwa kuria nie otrzyma danych uczestników zabawy zorganizowanej przez księdza Tomasza.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić