o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|

Oszuści mają nowy sposób. Ponownie posługują się wizerunkiem Allegro

0
Podziel się

Uwaga na oszustów. CERT Polska donosi, że przestępcy znów podszywają się pod serwis Allegro. Próbują nakłonić ofiary do zainstalowania złośliwego oprogramowania.

Oszuści mają nowy sposób. Ponownie posługują się wizerunkiem Allegro
Oszuści mają nowy sposób. Ponownie posługują się wizerunkiem Allegro (Getty Images)
bDeVapIl

Niestety, oszuści nie odpuszczają. Po raz kolejny zdecydowali posłużyć się wizerunkiem Allegro, by uzyskać rozmaite korzyści.

Oszuści wysyłają wiadomości e-mail zatytułowane: "Potwierdzenie wysłania wniosku o kredyt na zakupy Raty Od.nowa". Wzór wykorzystywany przez oszustów wygląda bardzo autentycznie. Trudno odróżnić go od oryginału. Nasz niepokój powinno wzbudzić jednak to, że w polu nadawca nie widzimy domeny Allegro.pl - podkreśla serwis dobreprogramy.pl.

Jeżeli klikniemy w link, który umieszczają oszuści, zostaniemy przekierowani na stronę "Allegro". To oczywiście fałszywa witryna, która do złudzenia przypomina oryginał. Jej adres to: allegro-credit.info.

bDeVapIn

Oszuści w natarciu. Tak teraz naciągają

Jeżeli ktoś da się "wkręcić" i kliknie "anuluj wniosek", to zostanie poproszony o pobranie specjalnej aplikacji. Rzekomo tylko ona umożliwia rezygnację z kredytu.

Jak łatwo się domyślić, ta aplikacja to najważniejsza część planu przestępców. Służy ona do przejmowania kontroli nad smartfonem i okradania kont bankowych ofiar.

bDeVapIO
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić