aktualizacja 

Oto jak wygląda Rosja Putina. Ludzie zgodni

Rosji przez wiele lat daleko było do standardów zachodniego świata i tak jest też dzisiaj. Na zdjęciach z Krasnodaru, które trafiły do sieci widzimy zaniedbaną rzekę. Widok jest przygnębiający.

Oto jak wygląda Rosja Putina. Ludzie zgodni
Jaka armia, taki kraj. Szokujące obrazki z Rosji (Twitter)

Rosyjska armia podczas wojny w Ukrainie pokazuje, że wcale nie jest potęgą. Żołnierze nie są odpowiednio przeszkoleni, często chodzą głodni, a czołgi pamiętają jeszcze czasy ZSSR. W sieci krążą nagrania, na których widać, jak Rosjanie okradają ukraińskie sklepy w poszukiwaniu żywności.

Jak się okazuje, ich zachowanie nie jest dziełem przypadku. Są w Rosji miejsca przypominające bardziej kraj trzeciego świata, niż prężnie rozwijające się państwo. Świadczą o tym także najnowsze zdjęcia, które pojawiły się na Twitterze na popularnym profilu "Nexta".

Zdjęcia pochodzą z rosyjskiego miasta Krasnodar. To miasto w europejskiej części Rosji, położone nad rzeką Kubań, około 100 km od Morza Azowskiego i Morza Czarnego. Na fotografiach z folderu miasto wygląda na schludne i czyste, jednak prawdziwy obraz znajdziemy na innych zdjęciach. A na nich widzimy rzekę, która jest mocno zanieczyszczona przez mieszkańców.

Dramatyczny widok rzeki

To nie żart. Zamiast zieleni i wody widzimy głównie wysypisko śmieci. Widać tam dosłownie wszystko - od worków na śmieci po złom.

Po raz kolejny nasuwa pytanie: dlaczego to państwo ingeruje w sprawy wewnętrzne innych państw zamiast rozwiązywać własne problemy? - czytamy na profilu "Nexta".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wstrząśnięci widokiem są także internauci, którzy w humorystyczny sposób podeszli do tych zdjęć. "Orki uwielbiają pływać w plastikowych rzekach i pić ich wodę" - napisał jeden z komentujących. "Głównym problemem Rosji są Rosjanie", "W świecie science fiction kosmici zawsze chcą podbić Ziemię, ponieważ zepsuli swój własny świat. Może tak samo jest z Rosjanami", "Poza miastami, głównie kraj trzeciego świata" - te i innych wiele komentarzy znajdziemy pod zdjęciami rzeki Kubań.

Zobacz także: Podwyżki cen po sankcjach na Rosję. Będą dalsze wzrosty?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić