Oto najszybsza policjantka w Polsce. Złodzieje nie mają szans

65

Kamila Ciba to polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegach sprinterskich. Z ogromnym poświęceniem ściga rywalki, ale także złodziei, bowiem na co dzień pracuje w policji. Marzy, aby wystartować na igrzyskach olimpijskich w 2024 roku w Paryżu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Oto najszybsza policjantka w Polsce. Złodzieje nie mają szans
Kamila Ciba (Instagram)

Ma 27 lat i z powodzeniem łączy karierę sportową z pracą zawodową. Kamila Ciba to polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegach sprinterskich. We wrześniu 2021 roku wstąpiła w szeregi wielkopolskiej policji. Służy w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Największym marzeniem Ciby jest występ na igrzyskach olimpijskich. Na poprzednie w Tokio w 2021 roku nie udało się jej zakwalifikować. Kolejną szansę będzie miała za półtora roku, gdy wielka impreza odbędzie się w Paryżu. 27-latka może być pierwszą w historii policjantką-lekkoatletką, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biedroń o sytuacji Tuska. Wspomniał Adamowicza
Pierwsze kroki w sporcie stawiałam pod okiem mojego dziadka, trenera lekkiej atletyki. Po namowach swojej babci zaczęłam naukę w liceum sportowym w Dąbrowie Górniczej. Igrzyska? Tak, to jest mój cel - tłumaczy Ciba w rozmowie z "Faktem".

Pomysł angażu do policji kiełkował w jej głowie od wielu lat. Kamila doskonale potrafi pogodzić służbę w policji i wyczynowe trenowanie. Wszystko w jej przypadku idzie w dobrym kierunku.

W 2021 roku byłam już po studiach, miałam ambicje sportowe, ale chciałam też postawić na coś poza sportem. Wiedziałam, że chcę nosić mundur. Zastanawiałam się tylko nad formacją i kolorem munduru. Wybór padł na policję i to była dobra decyzja - zapewnia policjanta.

Ogromne osiągnięcia policjantki

Ciba jest 25-krotną medalistką Mistrzostw Polski na dystansie 60m, 100m, 200m, 4x100m w latach 2009-2022. Dwa lata temu zajęła pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Świata Sztafet na dystansie 4x200m.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić