Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Owsiak nie wytrzymał. Mocne słowa o podręczniku do HiT: Chłam

121
Podziel się:

Jurek Owsiak ostro ocenił treść podręcznika do nowego przedmiotu - historia i teraźniejszość. - Wasze podręcznikowe wywody na temat in vitro to najzwyklejsze łotrostwo, bo nie czynicie tego prywatnie w swoim szalonym świecie, tylko (...) za publiczne pieniądze - napisał w mediach społecznościowych założyciel i prezes Fundacji WOŚP.

Owsiak nie wytrzymał. Mocne słowa o podręczniku do HiT: Chłam
Jerzy Owsiak (PAP, Marcin Obara)

Podręcznik do nauki historii i teraźniejszości, napisany przez prof. Wojciecha Roszkowskiego wywołał ogromne kontrowersje. Autor nie próbował być bezstronny i w podręczniku zawarł swoje prywatne opinie na takie tematy jak: in vitro, wiara czy społeczność LGBTQ+. Krytykują go za to m.in. politycy, celebryci oraz ludzie ze świata nauki. Największe oburzenie wywołały treści odnośnie do dzieci narodzonych dzięki in vitro. Roszkowski sugeruje, że takie dzieci "pochodzą z hodowli". Autor ma wątpliwości, czy ktokolwiek będzie w stanie kochać "wyprodukowane" w ten sposób dzieci.

Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju 'produkcję'? - czytamy w podręczniku prof. Roszkowskiego.

Jerzy Owsiak bez ogródek napisał na Facebooku, co sądzi o nowym podręczniku do HiT. "Majka Jeżowska na Pol’and’Rock Festival w 2019 roku w swoim brawurowym występie zaśpiewała wraz z ogromną publicznością piosenkę "Wszystkie dzieci nasze są" - taki przyjacielski przytulas z powszechnie znanymi i zakodowanymi w nas prawdami. We mnie po tysiąckroć szanowanymi!" - wspomina prezes WOŚP.

To, co śpiewa Majka, zna miliony Polaków, za to to, co napisał pan Roszkowski w podręczniku do historii i teraźniejszości zna na pewno zlecający mu to dzieło minister Czarnek i na pewno drukarze. Dzisiaj coraz więcej fragmentów tego niebywałego gniota trafia do publicznej wiadomości - ocenił Jurek Owsiak.

"Wywody na temat in vitro to najzwyklejsze łotrostwo"

Zdaniem Owsiaka fragment podręcznika dotyczący in vitro "to jeden z wielu skandalicznych i fałszywych też, jakie wrzucono do tego podręcznika". Prezes WOŚP podkreślił, że jeszcze bardziej oburzający jest fakt, że podręcznik powstał za publiczne pieniądze.

To autorowi i ministrowi ze swojej strony prezesa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mówię głośno - wszystkie dzieci nasze są! Wszystkie bez wyjątku do pokochania i tulenia! Do dbania o nie i pomagania kiedy potrzebują pomocy! Bez wyjątku! Wasze podręcznikowe wywody na temat in vitro to najzwyklejsze łotrostwo, bo nie czynicie tego prywatnie w swoim szalonym świecie, tylko czynicie prywatę za publiczne pieniądze, wydając taki chłam jak podręcznik do HiT! - napisał oburzony Owsiak.

Jurek Owsiak domaga się przeprosin dla Polaków za treści zawarte w podręczniku. - Proszę głośno przeprosić Polki i Polaków za te teksty, posypać głowę popiołem i... iść do diabła! - podkreślił założyciel WOŚP.

Zobacz także: Lex Czarnek uchwalone przez Sejm. Posłanka KO: Polska szkoła wraca do czasów PRL
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(121)
dzidek
miesiąc temu
Ponieważ w podręczniku nie ma słowa o in vitro, więc nie miał go w ręku a plecie. Ciekawe, ale ta sytuacja sugeruje, że jakiś komuch dał hasło: "wszystkie ręce na pokład", stąd i Owsiak zapiał, bo czują w kościach, że trzeba będzie się cofnąć, bo obrona narracji o wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwoną rozsypuje się i pojawia prawda jak to było.
ollo
miesiąc temu
proponuję podzielić kraj tak jak było z czechosłowacją. Pis podzielił polaków i jedni i drudzy nie mogą na siebie patrzeć. W razie konfliktu zbrojnego powybijają się między sobą
Lolek
miesiąc temu
Owsiakowi ciężko czytać o przeszłości jego ojca a w podręczniku na te i podobne tematy jest dużo. Ciemne lata jego rodziców od roku 50 do 90 . Najchętniej jakby mógł wydałby zakaz nauki o latach komuny...
Doradca pośre...
miesiąc temu
Jurek wróć lepiej prać swoje "chińskie ręczniki". To zdecydowanie lepiej ci wychodziło. Teraz zachowujesz się jak prawdziwy owsik, a wiadomo gdzie one urzędują i czym się zajmują.
Jola
miesiąc temu
Odmowie mówi...robota co chceta...a to się nie dzieje...naród mądrzeje i komuchów przestaje słuchać .
Trevvor
miesiąc temu
Co to jest owsiak.
banki
miesiąc temu
ludzie ci nie dają to naciągasz BANKI i INSTYTUCJE ale dla pracowników kasy brak
Wasio
miesiąc temu
Ciekawe z jakich podręczników wykształcił się Kaczyński i jemu poddani.
kkkk
miesiąc temu
Znalazł się wykształcony (aż goła matura), który krytykuje prof. dr. hab.
Przypominam
miesiąc temu
W przypadku tragedii na jego Orkiestrze, szybciutko schował się do nory i czekał, co się wydarzy, bo jako organizator powinien mieć przechlapane. Ale wiecie. ... praworządność. .wolne sądy.. po ich stronie
Bolek
miesiąc temu
Owsiak zna się na wszystkim. To prawdziwy pogromca rodu wszechwiedzących Kim'ow...
Wasio
miesiąc temu
Najlepiej by było jakby Pan Czarnek podzielił edukację jak PIS naród. Zrobić szkoły dla tych z opozycji i tych i PIS-u. W szpitalach też powinno się rozdzielić pacjentów, żeby nie leżeli razem ci z PIS-u i z PO. Inaczej nigdy nie dojdą do zdrowia. Pomyśl o innych zanim zagłosujesz. nie głosuj za srebrniki, bo spieprzysz życie wnukowi. Ty umrzesz on zostanie. Jeśli nie chcesz w sejmie ePISkopatu czy religii w szkole lub edukacji Czarnka zmuszającej do religii oraz usunięcia TV Kurskiego, która jest nasiąknięta programami o podłożu religijnym, nie głosuj na PIS. Bo dziś kościół to instytucja bogactwa i biznesu, nie wiary. Spójrz na ich usmiechnięte wypasione twarze Nie jestem z PO
Wasio
miesiąc temu
ĘPrzepraszam redaktora za przejęzyczenie. Mówiłem o 4 sekundach zamiast 40 sekund, ale ta piosenka to chyba też jest najkrótsza z polskich. Do moich przeprosin dołączam obietnicę słuchania Pana programów środowych i niedzielnych do końca, bez przerwy. Nawet jakbym miał iść do toalety, pójdę z radiem. Ale tylko na rok w całości będę słuchał Chyba że znów czegoś nie przekręce. Najlepiej by było jakby Pan Czarnek podzielił edukację jak PIS naród. Zrobić szkoły dla tych z opozycji i tych i PIS-u. W szpitalach też powinno się rozdzielić pacjentów, żeby nie leżeli razem ci z PIS-u i z PO. Inaczej nigdy nie dojdą do zdrowia.
Rrr
miesiąc temu
Następny znawca wszystkiego.Specjalista od obrony granic,edukacji,ochrony zdrowia,czekam na komentarz odnośnie zatrucia Odry.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić