Papież mówił o Angeli Merkel. Wielu będzie zaskoczonych

19

Papież Franciszek twierdzi, że Angela Merkel to "jeden z wielkich przywódców, który przejdzie do historii". Ojciec Święty w wywiadzie dla argentyńskiej agencji Télam bardzo pochlebnie wypowiadał się o ustępującej kanclerz Niemiec.

Papież mówił o Angeli Merkel. Wielu będzie zaskoczonych
Papież Franciszek i Angela Merkel. (Getty Images, Vatican Pool)

Papież Franciszek ocenił rządy Angeli Merkel jako "kamień milowy w światowej polityce i wezwaniem dla kobiet, które czują polityczne powołanie".

Franciszek spotkał się osobiście siedmiokrotnie z Angelą Merkel. Ostatnie ich spotkanie odbyło się na początku października. Papież stwierdził, że niemiecka kanclerz nie jest "marzycielką", gdyż jej idee "zostały konkretnie wcielone w życie".

Przez lata swych rządów Merkel dawała przykład zdrowego rozsądku, umiejętności dostrzegania tego, co jest możliwe, co jest wykonalne, i podążania zawsze podążała tą drogą - ocenił papież.

Franciszek podkreślił, że dziedzictwo niemieckiej kanclerz jest ważne także jako przywództwo kobiece.

Kobieta posiada szczególną wrażliwość uchwycenia sytuacji konfliktowych. Kobiety są o wiele bardziej zdolne do zarządzania konfliktami, ponieważ są realistkami, są pomysłowe i mają umiejętność zarządzania - mówił papież Franciszek.

Papież zaznaczył, że "kobiety zawsze wnoszą dobry wkład do polityki".

Zobacz także: Chłopiec skradł show w trakcie papieskiej audiencji. 10-latek zaskoczył nawet Franciszka
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić