Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EŁEM
|

"Zakup 12-letniej dziewczyny". Ciemne chmury nad gwiazdą TVP

911
Podziel się:

Były aktor, a obecnie prezenter TVP Jarosław Jakimowicz może mieć kłopoty. Warszawska prokuratura rejonowa z Pragi, nakazem sądu, wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego handlu dziećmi. W procederze tym miał brać udział Jakimowicz.

"Zakup 12-letniej dziewczyny". Ciemne chmury nad gwiazdą TVP
Jarosław Jakimowicz (AKPA, AKPA)

O sprawie poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Według tego, co usłyszeliśmy w Ośrodku, prokuratura początkowo odrzuciła zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Ośrodek zaskarżył decyzję do sądu. Po rozpatrzeniu sprawy, sąd nakazał prokuraturze wszcząć śledztwo. Zostało ono wszczętego 18 października. Ośrodek pokazał skan decyzji sądu o podjęciu działań przez prokuraturę.

Zobacz także: Jarosław Jakimowicz znów pod lupą mediów

Sprawa z książki

Śledztwo dotyczy podejrzenia udziału Jakimowicza w mrocznym procederze. Chodzi o handel dziećmi. Doświadczenia takie opisywał Jakimowicz w swojej wydanej dwa lata temu książce "Życie jak film".

Jakimowicz pisał m.in., że gangsterzy oferowali mu... zakup 12-letniej dziewczynki z Tajlandii, na co aktor miał się nie zdecydować. W momencie wydania książki zapewniał, że wszystkie wydarzenia w niej opisane są prawdziwe. Ośrodek złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa udziału w handlu dziećmi. Wtedy Jakimowicz stwierdził, że opisane w niej zdarzenia - takie jak udział w napadach na sklepy w Niemczech - są fikcją, mającą napędzić sprzedaż.

Teraz zaś, po decyzji warszawskiego sądu, prokuratura sprawdzi, co jest prawdą, a co nie. Jak opisuje Ośrodek, przesłuchany ma być zarówno Jakimowicz, jak i wydawca książki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(911)
Temida
11 miesięcy temu
Cokolwiek wykaże śledztwo, to i tak już teraz wiadomo, że to człowiek nieuczciwy. Bo albo zawarł w książce nieprawdziwe treści sprzedając je jako prawdziwe, albo napisał prawdę, co jest przyznaniem się do udziału w przestępstwie.
Reżyser obecn...
11 miesięcy temu
A on był kiedykolwiek aktorem ? Chyba statystą w jednym z filmów !
zaraz
11 miesięcy temu
12-nastolatkę mieć i nie siedzieć we więźniu ???
zaraz
11 miesięcy temu
dlaczego toto nie siedzi we więzianiu, emeryta za cukierek skazano
Renia 39
11 miesięcy temu
A CO NA TO PAN KURSKI ? ..
MAŁA
11 miesięcy temu
Dla Kurskiego jest on jest cacy , a Kurdej-Szatan jest be.
Gerwazy
11 miesięcy temu
Ten Pan nie jest aktorem. Ukończył technikum mechaniczne. Aktor, to ktoś, kto ukończył uczelnię o takim profilu. We ustępował w filmach. Nie oznacza to jednak, że jest aktorem. Ktoś, kto dobrze gotuje (nie oceniam zdolności scenicznych i filmowych tego człowieka) nie staje się automatycznie zawodowym kucharzem.
Urek
11 miesięcy temu
To jest na pewno nieprawda bo on jest prawy i sprawiedliwy No i występuje w świętej telewizji on jest prawie księdzem , to na pewno dobry człowiek
Inwestor Kata...
11 miesięcy temu
Donald T proponował mi sprzedaż stoczni. Proszę to zgłosić do prokuratury.
Inwestor Kata...
11 miesięcy temu
Donald T proponował mi sprzedaż stoczni. Proszę to zgłosić do prokuratury.
Phi...
11 miesięcy temu
Jakie ciemne chmury nad gwiazdorem. W razie trwogi zawsze PISLAM może go uratować poprzez skargę nadzwyczajną albo Dykta z Krakowskiego go uniewinni i po sprawie. Dopiero zmiana władzy może coś tutaj zmienić.
Eva
11 miesięcy temu
Skoro otrzymał taką propozycję to pewnie powiadomił organy ścigania. A może uznał, że nie ma takiej potrzeby?
Łukasz
11 miesięcy temu
Tak powstaje z prawdy kłamstwo: jest podejrzenie podejrzenia a chłop już oskarżony wyrok wydany i skazany przez te głupkowate media...
nicpoń
11 miesięcy temu
Jaka to gwiazda h, ha, ha, ha,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić