aktualizacja 

Pasażer otworzył drzwi samolotu. Następnie zrobił to

84

Jeden z pasażerów linii lotniczej "Delta Airlines" w sobotę (25 marca) został aresztowany. Mężczyzna podczas przygotowań do startu, otworzył drzwi w samolocie. Następnie skoczył i zjechał na dmuchanej zjeżdżalni.

Pasażer otworzył drzwi samolotu. Następnie zrobił to
Delta Airlines (Flickr, Marco Verch)

Z informacje przekazanych przez lotniskową policję, wynika że w sobotę (25 marca) około godziny 10:00 czasu wschodniego pasażer, ubrany w czerwono-granatowy sweter w paski i czarne spodnie, rzucił się na przód samolotu, który czekał na start.

Załoga pokładowa zachowała zimną krew. W pierwszej kolejności jeden ze stewardów poprosił pasażera, by ten usiadł na miejsce. Jednak on tego nie zrobił. Zamiast tego miał pytać "Co mam teraz zrobić?".

Mężczyzna następnie podszedł do drzwi awaryjnych w samolocie, które otworzył i zjechał po uruchomionej zjeżdżalni awaryjnej. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Paulina Krupińska o "Azja Express". Zdradza, dlaczego nie zabrała męża

Samolot został zmuszony do zatrzymania startu. Pasażerowie przekazali stacji "Fox 11" że po tym, jak mężczyzna znalazł się na płycie lotnika, wskoczył na tył wózka bagażowego. Pracownicy przytrzymywali go, dopóki na miejsce nie dotarła policja.

Sierż. Devin Feldman poinformował, że mężczyzna został zabrany do lokalnego szpitala, gdzie zostanie oceniony jego stan psychiczny. Przekazano także, że FBI zostało powiadomione o zdarzeniu.

Relacja świadka

Pasażerowie bardzo chwalą zachowanie załogi.

"Delta była świetna. Stewardessy były niesamowite" - powiedziała Gillian Sheldon, która była na pokładzie samolotu. 

W rozmowie z FOX 11 dodała, że wszystko wydarzyło się tak szybko, że nikt nie miał czasu na reakcję.

- Zawsze, kiedy widzisz takie rzeczy w telewizji, mówisz sobie, że zrobiłabym to czy tamto, ale szczerze mówiąc, to było tak szybkie, że nie było sposobu na reakcję - wyjaśniła.
- Cieszę się, że nie stało się to, gdy byliśmy w powietrzu, inaczej byłby to zupełnie inny finał - dodała.

Po incydencie pasażerowie samolotu Delta Airlines polecieli innym lotem. Odlecieli z Los Angeles do Seattle z trzygodzinnym opóźnieniem.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić