Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 

Paweł Kukiz zarejestruje partię? "Wolę dmuchać na zimne"

48

"Świadomie nie rejestrowaliśmy partii, by nie wyciągać z kieszeni podatnika 30 milionów złotych" - napisał Paweł Kukiz. Tłumaczy teraz, dlaczego być może będzie musiał zmienić strategię.

PiS zmusi Kukiza do założenia partii?
PiS zmusi Kukiza do założenia partii? (PAP, Marcin Obara)

W poniedziałek już Paweł Kukiz przyznał, że przymierza się do założenia partii politycznej. Dlaczego?

Kukiz stwierdził w RMF FM że "patrzy z niepokojem na to, co robi partia władzy przy ordynacji wyborczej". - Być może będziemy zmuszeni, by założyć partię, by nie obudzić się z ręką w nocniku, gdy Kaczyński stwierdzi, że do wyborów mogą startować tylko podmioty partyjne - powiedział.

- Partia żółtych drzwi niech nawet powstanie, żeby mieć zabezpieczenie przed tą totalitarną pisowską władzą - dodał Kukiz.

Teraz lider Kukiz'15 się tłumaczy

Napisał na swoim profilu na Facebooku, że "jedynym powodem założenia partii są informacje o tym, że PiS chce wykluczyć z wyborów RUCHY OBYWATELSKIE (czyli m.in. Kukiz'15)".

"PiS może obecnie zmienić Kodeks Wyborczy tak, jak mu się żywnie podoba. Może ( i już o tym mówi) zlikwidować JOW-y w gminach i wszędzie tam, gdzie są. Może też wprowadzić zapis, że tylko partie mogą wystawiać swoich kandydatów" - pisze Kukiz.

Poinformował jednocześnie, że status tej partii będzie póki co leżał w szufladzie i zostanie tam tak długo, dopóki "PiS nie zacznie mieszać w ordynacji wyborczej".

"Jednocześnie informuję, że do końca walczyć będę o utrzymanie możliwości startu w wyborach podmiotów BEZPARTYJNYCH i liczę na to, że PiS nigdy nie odważy się odebrać im tego prawa. Jednak na wszelki wypadek wolę 'na zimne dmuchać'" - dodał.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić